Állandó német katonai jelenlétre vágyik Románia
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMihamarabbi döntést sürgetett az esetlegesen állandó jelleggel Romániában állomásozó német csapatokról berlini látogatása alatt Marcel Ciolacu román miniszterelnök Olaf Scholz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.

A román kormányfő reményét fejezte ki, hogy hazájában nemsokára állandó német katonai kontingens kap helyet. Az Ukrajnával határos országot vezető Ciolacu szerint Romániának szüksége van a német haderő jelenlétére – írja a Bloomberg.
Korábban Litvánia is erőteljesen lobbizott azért, hogy német katonák érkezzenek az országba. Vilnius lobbija végül sikerrel járt a NATO keleti szárnyának megerősítése érdekében. Ciolacu arról is beszélt, hogy szerinte még eltart egy ideig az orosz–ukrán háború. Scholz nem kommentálta a román kérést.



