Cenzúrának minősítette a Covid-tévinformációk tiltását egy amerikai bíró
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságCenzúrára hivatkozva kedden megtiltotta az amerikai kormány egyes szereplőinek egy szövetségi bíró, hogy egyeztetéseket folytassanak bejegyzésekről közösségi médiavállalkozásokkal.
Terry Doughtynak, Louisiana állam szövetségi kerületi bírójának végzése egy 2022-ben indított per eredménye, amelyet Louisiana és Missouri állam főügyészei kezdeményeztek, nehezményezve, hogy az amerikai szövetségi kormány nyomást gyakorolt a közösségi oldalakra a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos tévinformációk terjedésének megakadályozása céljából.

A beadványban a pozíciójukat választás útján megszerző főügyészek a Google-t, a Facebook anyavállalatát, a Metát és a Twittert nevesítették. Az ítélet szerint számottevő bizonyíték áll rendelkezésre egy széles körű cenzúrakampányra.
Doughty döntése szerint
a bizonyítékok egy csaknem disztopikus forgatókönyv megvalósulásáról tanúskodnak.
A tiltó végzés szerint az amerikai kormány a Covid–19-világjárvány idején – amit önmagában is a széles körű kétség és bizonytalanság jellemzett – a látszat szerint az orwelli igazságminisztériumhoz hasonló szerepet játszott.
A döntés megtiltja a többi között a szövetségi egészségügyi minisztérium, a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) és a Fehér Ház sajtótitkára számára, hogy párbeszédet folytasson közösségi médiacégekkel minden olyan témában, ami bátoríthatja, nyomást gyakorolhat, vagy kiválthatja bejegyzés eltávolítását, törlését, hozzáférhetőségének korlátozását, illetve a szólásszabadság által védett tartalmának szűkítését.
Az ítéletre reagálva az igazságügyi minisztérium illetékese elmondta, hogy a kormányzat tanulmányozza lehetőségeit a döntés nyomán, de kitart amellett, hogy felelősségteljes cselekményeket támogatott a közegészségügy védelme és biztonsága érdekében.



