Lengyelország nem fog csapatokat küldeni Ukrajnába, hogy részt vegyenek egy esetleges ottani békefenntartó misszióban – jelentette ki Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter csütörtökön Tokióban tett látogatásán.
Az NHK japán televíziónak nyilatkozva elmondta, Lengyelország számára elsődlegesen Oroszországgal és Fehéroroszországgal közös keleti határainak védelme a fontos. Mindazonáltal közölte, hogy hazája kész logisztikai csomópontként szolgálni azon országok számára, amelyek esetleg úgy döntenek, hogy békefenntartókat küldenek Ukrajnába. Hozzátette, hogy a kijevi vezetés támogatása kulcsfontosságú a jövő számára.
Sikorski csütörtökön Gen Nakatani japán nemzetvédelmi miniszterrel tárgyalt globális és regionális biztonsági kérdésekről, pénteken pedig hivatali partnerével, Takesi Ivaja külügyminiszterrel fog egyeztetni a bilaterális kapcsolatok mellett az ukrajnai háborút övező kérdésekről.
Mint ismert, Keir Starmer brit miniszterelnök vasárnap kijelentette, hogy hajlandó lenne békefenntartókat küldeni Ukrajnába a harcok lezárulta után. Erre válaszul Maria Malmer Stenergard svéd külügyminiszter ma úgy fogalmazott: nem zárja ki, hogy Stockholm békefenntartókat küldjön Ukrajnába a háború befejezését követően.
Nem mindenki osztja a britek és a svédek álláspontját: Norvégia kormányfője, Jonas Gahr Störe szerint nem most van itt az ideje annak, hogy norvég katonák Ukrajnába küldéséről beszéljenek. Azóta több ország jelezte, hogy nem küld békefenntartókat Ukrajnába.
Nyugati cégek tömege szivárogna vissza Oroszországba
Nyugati cégek szondázzák az Oroszországba való visszatérés lehetőségét, de a jelentős beruházásokat eszközlő orosz vállalkozások elsőbbséget fognak élvezni – jelentette ki Makszim Resetynikov orosz gazdaságfejlesztési miniszter Najpjidóban újságíróknak, az ötödik orosz–mianmari kereskedelmi és gazdasági kormányközi bizottság ülését követően.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.