BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tovább feszíti a húrt Tajvannál a kínai hadsereg

A kínai hadsereg minden eddiginél merészebb partraszállási gyakorlatot hajtott végre kedden a Tajvani-szorosban. Kína katonái a hadgyakorlaton átlépték a szoros középvonalát, ami nem szokásos. Ráadásul a gyakorlatot arra a napra időzítették, amikor William Lai Ching-te tajvani elnök hivatalba lépésének első évfordulóját ünnepelte.

A kínai hadsereg partraszállási gyakorlatot tartott kedden a Tajvani-szorosban. A Kínai Népi Felszabadító Hadsereg 73. hadseregcsoportja a Fucsien tartomány délkeleti partvidékén található tengerparton gyakorolta a part menti járművezetést és partraszállási műveleteket páncélozott kétéltű járművekkel – közölte az állami CCTV televízióra hivatkozva az SCMP.

tajvan an Actual Combat Training in Ningbo
A Tajvani-szorosnál Kína minden eddiginél merészebb partraszállási gyakorlatot hajtott végre / Fotó: NurPhoto via AFP

A hadseregcsoport kevesebb mint 30 kilométerre közelítette meg a Tajvan által ellenőrzött Quemoy (más néven Kinmen) szigetet a szoros nyugati oldalán. Tajvan védelmi minisztériuma szerdán 15 kínai katonai repülőgép és nyolc hadihajó bevetéséről számolt be.

A keddi hadgyakorlaton az összes jármű átlépte a Tajvani-szoros középvonalát, ami nem számít általánosnak. 

Kína olyan, kifejezetten partraszállási műveletekre tervezett, kétéltű rohamjárműveket használt, amelyek nehézfegyverzettel felszerelve akár 40 kilométer per óra sebességgel képesek haladni.

A világ második legnagyobb gazdasága pont azon a napon tartotta a Tajvant fenyegető hadgyakorlatot, amelyen William Lai Ching-te tajvani elnök hivatali idejének egyéves évfordulóját ünnepelte. Az elnök ekkor elmondott beszédében nyomatékosította, hogy megerősítené a sziget védelmét és önállóságát a biztonság és a stabilitás érdekében.

A kínai kormány Tajvant Kína egyik tartományának tekinti, és nem zárja ki az erő alkalmazását az újraegyesítés érdekében. Habár az Egyesült Államok – a legtöbb országhoz hasonlóan – nem ismeri el Tajvant független államként, de ellenzi a sziget erőszakos elfoglalását, és fegyvereket szállít neki.

Kína nagyobb gyakorlatot utoljára márciusban és áprilisban tartott, miután Lai Pekinget „ellenséges külföldi erőként” jellemezte és szigorította a biztonsági intézkedéseket.

Tajvan gerillaharcmodorral készül a kínai invázióra

Újabb impulzus a hadiipari részvényeknek. Drónok, tengeri aknák és vállról indítható rakéták gyártói profitálhatnak Tajvan gyorsított fegyverkezéséből. Az új stratégia aszimmetrikus arzenállal készül a kínai invázióra.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.