BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Már gyűjti a felszerelést a világháborúhoz Hollandia, a NATO-főtitkár országa

Sürgősen járműveket és személyzetet keres a holland Védelmi Minisztérium. Világháborúra készülnek, úgy látják, hogy Kelet-Európában növekszik a feszültség – a holland lapok írták, a Magyar Nemzet összefoglalta.

Mark Rutte NATO-főtitkár hazája világháborúra készül, Hollandiában úgy látják, Kelet-Európában nő a feszültség, a védelmi minisztérium ezért sürgősen civil teherautókat, nehéz-szállítójárműveket és szakképzett személyzetet keres egy lehetséges katonai bevetéshez – írják a holland lapok.

Világháborúra készülnek – így néz ki a krízisgócnak tartott kalinyingrádi határ
Világháborúra készülnek – így néz ki a krízisgócnak tartott kalinyingrádi határ / Fotó: AFP

A hadsereg várhatóan júliusig jelenti be, mire lesz szüksége – foglalta össze a Magyar Nemzet.

A magánvállalatokhoz fordulnak, amelyek a minisztérium számára hosszú távú, fizetett szerződésekkel a háttérben

  • teherautókat, 
  • tankok szállítására alkalmas trélereket
  • és veszélyes anyagok, például lőszerek szállítására specializált járműveket biztosíthatnak. 

Az ok: egyre jobban tartanak egy hirtelen orosz katonai mozgósítástól. Különösen rizikós térség Kalinyingrád.

Képzelje el, hogy 300 ezer orosz katona van Kalinyingrádban. Ez idegessé teszi az embert

 

– mondta egy védelmi forrás a holland sajtónak. 

A világháború előkészítése stratégiában, politikában, infrastrukturális fejlesztésben gőzerővel folyik

Az európai államok radikalizálódó fegyverkezési tervei ismertek, a NATO-tagállamok most igyekeznek behozni Donald Trump amerikai elnök sürgetésére, egy Nyugat-Európa által támogatott keleti szláv belháborúval az oldalukban, amit az előző évtizedekben elhanyagoltak, sőt tudatosan visszafejlesztettek.

Emellett hatalmas infrastrukturális fejlesztésekre is készülnek, mert jelen állapotban nehezen és lassan mozgathatók kelet felé a nehézfegyverek és csapatok. Az indoklás minden esetben az, hogy Oroszország támadása fenyegeti Európát. 

Az Európai Unió a héten jelentette be földközi-tengeri stratégiáját, amely ilyen fejlesztéseket tartalmaz Romániában. A bejelentés napokkal azután született, hogy mégsem a NATO- és EU-szkeptikus jelölt nyerte a romániai elnökválasztást, és napokkal azelőtt, hogy Bulgária megkapja a zöld fényt az euró bevezetésére. (Egyébként annak ellenére, hogy a bolgárok többsége nem akarja az eurót, és szombaton tüntettek is ellene a fővárosban.)

Vasárnap újabb, a keleti katonai stratégiát is lehetségesen befolyásoló, jelentős politikai esemény történik: elnököt választanak Lengyelországban, a Brüsszel-káder miniszterelnök Donald Tusk szövetségesét vagy politikai ellenfelét.

 

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.