
Folytatódik a borzalom: az oroszok újabb légicsapása vette célba Kijev környékét
Az orosz fegyveres erők a csütörtök hajnali, Kijev elleni nagyszabású, sok áldozattal járó légicsapást követően újra a kijevi területet vették célba. Augusztus elsejére virradó éjjel a Kijev megyei Bila Cserkva városát érte nagy ereű támadás.

A Pravda ukrán hírportál tájékoztatása szerint több épület, köztük egy civil vállalat ingatlana is kigyulladt.
Mikola Kalasnyik, a Kijevi terület katonai adminisztrációjának vezetője arról számolt be, hogy az oroszok július 31-ről augusztus 1-jére virradó éjjel sorozatos támadásokat indítottak Bila Cserkva körzetében. A légicsapások már éjfél előtt megkezdődtek.
A helyi hatóságok tájékoztatása szerint a tűz kiterjedt, emiatt nagyszabású tűzoltási műveletek zajlanak. Több mint 100 tűzoltót és 34 tűzoltó járművet kellet a helyszínre vezényelni, robotikus berendezéseket is bevetettek.
Az oroszok fokozták a támadásaikat
Kalasnyik egy későbbi közleményében elmondta, hogy Bila Cserkva környékén több gyártóüzem is lángra kapott, egy bútoripari vállalkozáshoz tartozó irodaház részlegesen megsemmisült a támadás során.
Időközben az egy nappal korábbi, Kijev elleni brutális csapás halálos áldozatainak száma 28-ra emelkedett, köztük három gyermek is életét vesztette. Eddig 159 sérültet regisztráltak, köztük 16 gyerek található.






