Kétmillió fát terveznek ültetni az idén a Maldív-szigeteken az úgynevezett Ötmillió fa faültetési program keretében – jelentette be vasárnap az Indiai-óceánon található szigetország turisztikai minisztériuma.
A PSM News állami hírügynökség Torik Ibrahim turisztikai és környezetvédelmi miniszterre hivatkozva arról számolt be, hogy a Mohamed Muiz elnök kezdeményezte program egyrészt a klímaváltozás elleni küzdelmet, másrészt pedig a biodiverzitás javítását és a veszélyeztetett őshonos fafajok védelmét szolgálja. Az ültetendő fák között gyümölcsfák, illetve a hagyományos Maldív-szigeteki gyógyászatban használt fajták is vannak.
A program értelmében öt éven belül összesen 90 különböző fajtához tartozó termőfát is terveznek ültetni, ami az ország élelmiszer-ellátásának biztonságát is hivatott javítani.
A miniszter elmondta, hogy a kezdeményezés támogatásához egy mobiltelefonos alkalmazást is fejlesztenek, amivel a felhasználók megtudhatják, hogy ki és mikor ültette az egyes fákat.
A Maldív-szigetek a magyarok közében is népszerű turisztikai célpont.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.