Elon Musk rekordot jelentő 56 milliárd dolláros (több mint 22 ezermilliárd forint) fizetését nem állítja vissza a delaware-i bíróság: Kathaleen McCormick bírónő fenntartotta korábbi, januári döntését, amelyben azzal érvelt, hogy a világ leggazdagabb embere túlságosan nagy mértékben befolyásolta az igazgatótanács tagjait.
A BBC emlékeztet: bírónő először az év elején helyezte hatályon kívül a Tesla igazgatóságának 2018-ban meghozott a határozatát, amely több tízmilliárd dolláros fizetési csomagot hagyott jóvá Musknak. Az ítélet akkori indoklásában Kathaleen McCormick bírónő megállapította, hogy a vállalat igazgatóságának tagjai a döntésről nem tájékoztatták teljeskörűen a részvényeseket. Szerinte az igazgatóság és Elon Musk alkuja érthetetlen,
ezért úgy döntött, hogy meg kell semmisíteni.
Az amerikai vállalati történelem eddigi legnagyobb béralkuja Musk javadalmazását teljesítménycélokhoz kötötte, például a Tesla részvényárfolyamához és a kitermelt nyereségéhez, ám rendszeres fizetésben nem részesítette. Az ügy pikantériája, hogy a pert Richard Tornetta személyében egy olyan részvényes indította meg, aki mindössze kilenc Tesla papírral rendelkezik.
A mostani, második ítélet kihirdetése után a Tesla közölte: fellebbeznek a hibás döntéssel szemben. A vállalat egyben azt írta X-en, hogy a delaware-i cégeket nem a jogos tulajdonosok, hanem a bírók és a felperesek ügyvédei vezetik.
Trump–Musk–Kína–Tesla – totális érdekellentétek – mi sül ki ebből?
Elon Musknak szüksége van a jó kapcsolatokra Pekinggel, hogy a Tesla tovább tudjon terjeszkedni Ázsiában. Donald Trump viszont vámokkal akarja sújtani Kínát. Musk Trump kampányának egyik legnagyobb finanszírozója volt. Mi lehet az érdekellentétek halmazának megoldása?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.