Látványos lépést tett a kriptopiac egyik legfontosabb eszközét, a legnagyobb dollárhoz kötött stabilcoint, az USDT-t kibocsátó Tether, amikor 80 tonna aranyat helyezett el egyetlen svájci trezorban, ami mintegy 8 milliárd dollárt ér.
A Bitcoin Bázis írása azonban rámutat, hogy a kriptoközösségnek más dolgokban vannak kételyei a kibocsátóval szemben, amire az ehhez hasonló akciók nem adnak választ. A vállalat alapítása óta nem volt képes teljes körű, független könyvvizsgálat végrehajtására, noha negyedévente közli mérlegét. Ugyanakkor ezt sem jószándékából, hanem egy korábbi, a New York-i ügyészséggel kötött peren kívüli egyezségben vállaltak miatt teszi meg a vállalat, hogy biztosítva legyen, valóban minden egyes USDT mögött valóban áll egy dollárnyi fedezet.
Bár a vállalat nem ismerte el az ügyészség állításait, az ügyészség által közzétett dokumentumok szerint az USDT mögött nem volt meg mindig a fedezet.
A legfrissebb, a március 31-i helyzetet tükröző pillanatkép esetében a Tether 149,27 milliárd dolláros eszközállománya áll szemben 143,68 milliárd dollárnyi kibocsátott stabilcoinnal, tehát a cég eszközeinek értéke meghaladja a kibocsátott USDT-k értékét, méghozzá 5,59 milliárd dollárral. Azonban h megnézzük a cég honlapján található mérleget, akkor még mindig lehet furcsaságokat és kockázatokat találni a fedezeti struktúrában, hiszen a készpénz jellegű eszközök (rövid amerikai állampapírok, bankbetétek, repók, pénzpiaci alapok és más biztos, könnyen készpénzre váltható befektetések) állománya csak 121,64 milliárd dollár.
A kockázatosabb befektetések között megtalálható az arany, 6,66 milliárd dollár értékben, de van ott bitcoin több mint 7 milliárd dollárért, egyéb befektetések közel 4,5 milliárd dollárért és különböző fedezett kölcsönök, több mint 8 milliárd dollárért. Ezen eszközök értéke több mint 27 milliárd dollár, tehát egy 20 százalékos értékvesztés esetén a cég által felhalmozott többlet is eltűnhet és az egyenleg negatív irányba mozdulhat el.
Azonban miután a kriptopiac évek óta hajlandó átsiklani a Tethert övező átláthatatlanság fölött, miközben a cégbe Donald Trump kereskedelmi miniszterének cége, a Cntor Fitzgerald is bevásárolta magát az elmúlt hónapokban, ez aligha fog problémát okozni a közeljövőben, különösen, hogy az utóbbi években a vállalat által közzétett mérleg is sokat tisztult, eltűntek onnan például az első közlések idején nagy port felverő rövid lejáratú, fedezetlen kölcsönök, az úgynevezett kereskedelmi papírok, amik helyét egyre inkább a széleskörben biztosnak tartott rövid amerikai állampapírok vették át.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.