A német kormány csütörtökön bejelentette, hogy több milliárd euróval támogatnák a hazai csipgyártási beruházásokat, amely megerősítené az ország technológiai függetlenségét. Kár, hogy erre csak Olaf Scholz kancellár baloldali koalíciójának az összeomlása után tudták csak elszánni magukat.
A minisztérium november közepén tette közzé a csipgyártó cégek számára a felhívást, hogy az európai félvezetőkről szóló törvény (ECA) nyomán új támogatásokra pályázhassanak olyan projektekre, amelyek hozzájárulnak egy erős és fenntartható mikroelektronikai ökoszisztémához Németországban és Európában.
Ez a támogatási csomag mintegy kétmilliárd eurót – több mint 800 milliárd forintot – tartalmazna.
Az európai törvénycsomag célja, hogy a nagy csipgyárak helyi fejlesztésének támogatásával csökkentse a kontinens függőségét a fejlett félvezetők ázsiai beszállítóitól.
„A támogatást olyan modern gyártókapacitások létrehozásához kívánják biztosítani, amelyek jelentősen meghaladják a technika jelenlegi állását” – mondta a gazdasági minisztérium szóvivője a Reutersnek.
Lecsippentene egy szeletet a csippiacból Európa
Világszerte a kormányok hatalmas összegeket költenek a helyi csipgyártás kiépítésére, ez alól az Európai Unió sem kivétel. Az Európai Bizottság szerint az évtized végégig mintegy 100 milliárd eurónyi értékben jönnek létre csipgyárak és kutatással, fejlesztéssel foglakozó létesítmények a kontinensen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.