A Bonn melletti Petersbergben szuperbiztonságos körülmények között Lahdar Brahimi ENSZ-megbízott vezényletével a leendő közintézményi struktúra kialakításáról vitáznak a résztvevők, vagy inkább átveszik azt a marsrutát, amit Brahimi az ez alkalommal fizikailag távol maradó nagyhatalmak intenciói alapján kidolgozott. Négy csoport részvételére számítanak: a Zahir sah volt uralkodó körül tömörült "rómaiakéra", a hazarákat és tádzsikokat képviselő, Iránhoz közel álló "ciprusiakéra", az évtizedek óta külföldön élő értelmiségiek "frankfurti" csoportjára, valamint azoknak a pastu törzseknek a képviselőire, akiknek elöljárói a pakisztáni Pesavarban vészelték át a tálib időket. Arról közmegegyezés jött létre, hogy a tálibok szervezetszerűen nem képviseltethetik magukat az új intézményekben, de egyes tagjaikat nem tiltják el attól, hogy hivatalt vállaljanak.
Az iszlámábádi konferenciát az afganisztáni újjáépítés előkészítésére hívták össze, ez lesz a második abban az értekezletsorozatban, amelynek nyitánya a múlt héten volt Washingtonban. A folyamat az ENSZ és a Világbank égisze alatt, az Egyesült Államok és Japán társelnökletével zajlik. Célja az igények felmérése, az adománygyűjtés megszervezése és a kettő összehangolása. A program élére kinevezett Mark Malloch Brown szerint az első öt évben 6,5 milliárd dollárra lesz szükség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.