BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A kártya, ami minden harmadik magyar zsebében ott lapul: brutálisan sokat költöttek, szinte mindenhol szórták róla a pénzt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Soha nem látott decemberi forgalmat hozott a SZÉP-kártya: az év utolsó hónapjában több mint 61 milliárd forintot költöttek róla a kártyabirtokosok, ami 42 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi szintet. A növekedéshez jelentősen hozzájárult, hogy a kormány ismét engedélyezte a hideg élelmiszerek vásárlását a cafeteriaeszközzel. Az év végén már mintegy hárommillió kártyatulajdonost tartottak nyilván.

Csúcsra pörgött a SZÉP-kártya forgalma 2025 decemberében: a kártyabirtokosok közel 61,6 milliárd forintot használtak fel, miközben a feltöltések összege 91,6 milliárd forintra emelkedett. Ez utóbbi 19 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest – derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményéből.

SZÉP kártya Budapest,,Hungary,-,04.09.2024,-,Hands,With,Money,And,Otp széchenyi kártya nemzetgazdasági minisztérium, SZÉP kártya, cafeteria
 Az év végén még közel 127 milliárd forint állt rendelkezésre a SZÉP-kártyákon / Fotó: Shutterstock

A kiugró decemberi adatokban fontos szerepet játszott, hogy a kormány 2025. december 1. és 2026. április 30. között ismét lehetővé tette a hideg élelmiszerek vásárlását SZÉP-kártyával. Ennek eredményeként a kártyabirtokosok egyetlen hónap alatt mintegy 15 milliárd forintot költöttek ilyen termékekre, ami érdemben növelte az összfelhasználást.

Ünnepi költés és belföldi utazás egyszerre

A tárca szerint a karácsonyi és szilveszteri időszakban sok család a belföldi utazást is összekötötte az ünnepi vásárlásokkal. A SZÉP-kártya ebben nemcsak a szálláshelyeken, hanem az általános fogyasztásban is erős támaszt nyújtott, miközben a feltöltések dinamikus bővülése további mozgásteret adott a háztartásoknak.

A kormány értékelése szerint

  • a béremelések,
  • az adócsökkentések
  • és az áremelések letörésére

irányuló lépések együttesen járulnak hozzá ahhoz, hogy több elkölthető jövedelem maradjon a családoknál, amelyet saját döntésük szerint – akár kikapcsolódásra, akár utazásra – fordíthatnak.

A turizmus egyik fő motorja maradt

A SZÉP-kártya 2025 egészében is meghatározó szerepet játszott a belföldi turizmusban. Tavaly összesen közel 492 milliárd forintot költöttek el a kártyákról, ami csaknem 14 százalékos növekedés 2024-hez képest.

A feltöltések éves összege megközelítette az 500 milliárd forintot, ez mintegy 10 százalékkal haladta meg az előző évi szintet.

A szálláshelyek országosan csaknem 14 százalékkal nagyobb bevételt könyvelhettek el 2025 decemberében, mint egy évvel korábban. A Balaton térségében a SZÉP-kártyás költések a belföldi szálláshelyi bevételek 9 százalékát adták, míg Gyula és térsége turisztikai térségben a hazai vendégek szálláshelyi kiadásainak 12 százalékát egyenlítették ki ezzel az eszközzel.

Több kártyabirtokos, több elfogadóhely

A rendszer bővülése is folytatódott: 2025 végén már mintegy 3 millió SZÉP-kártya-tulajdonost tartottak nyilván, egy év alatt 5,6 százalékos volt a növekedés. Az elfogadóhelyek száma eközben megközelítette a 166 ezret, 12,7 százalékkal volt magasabb a 2024. decemberi adatnál.

A minisztérium szerint az év végén még közel 127 milliárd forint állt rendelkezésre a SZÉP-kártyákon, ami 2026 elején tovább élénkítheti a belföldi utazási és fogyasztási kedvet.

Több mint 3 millió magyar zsebében ott van: rekordot dönt a SZÉP-kártya

A kártyabirtokosok száma megközelítette a hárommilliót, míg az elfogadóhelyek száma közel 165 ezerre nőtt. A SZÉP-kártya a turizmus motorja is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.