BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Összefog a kínai és az amerikai tech óriás: helyi MI-fejlesztésekkel kerülnék meg Washington szankcióit

A csökkenő iPhone-eladásokat hipermodern funkciókkal lendítenék fel. Az Apple és az Alibaba helyben fejlesztene mesterséges intelligenciát, hogy az amerikai tech óriás ne sértse meg a Fehér Ház korlátozásait.

Az amerikai Apple és a kínai Alibaba közös mesterségesintelligencia- (MI) projektet indítana, amellyel Ázsiában fejlesztenének a washingtoni szankciókat nem sértő, ám a helyi felhasználók által egyre hevesebben követelt funkciókat az iPhone-eladások növelése érdekében – értesült a The Information című amerikai technológiai szaklap.

iPhone prices slashed on e-commerce sites for second time this year apple
Az Apple a gyengélkedő helyi eladásait helyben fejlesztett MI-funkciók beépítésével fordítaná meg, és ebben az Alibaba fejlesztőivel fogott össze / Fotó: Imaginechina via AFP

Belsős információk szerint az Apple 2023-tól kezdődően kezdte el tesztelni a legnagyobb kínai MI-fejlesztők különböző modelljeit, és tavaly elsődleges partnerként a Baidut választotta ki. Az „Apple Intelligence” projekt által elvárt követelményeknek azonban a technológiai óriás nem tudott megfelelni, így a megállapodás végül összeomlott.

Az utóbbi hónapokban azonban az amerikai vállalat elkezdett tárgyalni az Alibabával, és múlt héten sikerült is megegyezniük a közös fejlesztésről.

Az MI-projekthez szükséges engedélyeket már be is nyújtották a kínai kiberfelügyeleti hatóságoknak, ami azt jelzi, hogy a partnerség jókora előrelépést ért el.

A projekt célja várhatóan az, hogy az Apple, amely igyekszik egyre több MI-funkciót bevezetni a termékeire, különösen a népszerű iPhone okostelefonjaira, Kínában fejlesztene ilyen rendszereket, amelyek segítségével nem sértené meg az Egyesült Államok kormánya által az utóbbi években kivetett kereskedelmi és technológiai korlátozásokat.

Kínai nagybevásárlást tervez az Apple

A Baidu és az Alibaba mellett az amerikai tech óriás az egész piacot végigjárta, és állítólag a Tencent, a TikTokot fejlesztő ByteDance és a nemrég debütáló DeepSeek startup vezetőivel is tárgyaltak egy potenciális együttműködésről.

A DeepSeek, amelynek nemrég bemutatott modellje az egész MI-piacot megrázta, elvileg azért esett ki az Apple listájáról, mert a cégnek nem volt elég embere vagy tapasztalata egy ilyen óriási ügyféllel való együttműködéshez. A pár hete elindított mesterséges intelligenciájuk azonban visszacsalogathatja az amerikai óriást a tárgyalóasztalhoz.

MI vagy semmi: a tech óriások megduplázzák befektetéseiket – nem hagyják, hogy Kína leuralja a szektort

Hiába rántotta le a DeepSeek a leplet az ágazatról, a pénzszórás nem áll meg. Az amerikai tech óriások soha nem látott összegeket fektetnek a mesterséges intelligencia fejlesztésébe, abban bízva, hogy ezzel megőrizhetik piaci dominanciájukat.

 

 

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.