A cseppfolyósított földgáz (LNG) iránti globális kereslet erőteljes növekedése várható a következő néhány évben, míg az olaj iránti kereslet várhatóan a következő évtized elején fog tetőzni – derült ki a Shell által szerdán közzétett előrejelzésekből.
A brit energiaóriás három különböző forgatókönyvet készített az energiabiztonság hosszú távú modellezésére – amelyekben kiemelt helyet kapott a mesterséges intelligencia (AI), de hozzátették, hogy ezek nem tükrözik a cég stratégiáját vagy üzleti tervét:
Mindhárom forgatókönyvben az LNG-fogyasztás jelentős növekedést mutat, amelyet a Katarban és az Egyesült Államokban folyamatban lévő projektek elégítenének ki, és amely az évtized végére elérheti az évi 550 millió tonnát
– áll a Shell jelentésében.
A forgatókönyvek az olaj jövőjében is egyeznek: a vállalat jövőképei mindegyikében a kereslet várhatóan az évtized végéig növekedni fog, majd közvetlenül 2030 után tetőzne, amit meredek zuhanás követne a globális energetikai infrastruktúra és a fogyasztói igények átalakulása közepette.
A norvégok megunták a zöldenergiát: visszatérnek az olajkitermeléshez – jelentős növekedést tervez az Equinor
Az Equinor, amely korábban elhagyta az „olaj” szót a nevéből, újra a fosszilis tüzelőanyagokra fogadna. A norvég energiaóriás a tervek szerint 10 százalékkal növelné meg a kitermelést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.