Szeptember 11.kedd 0:00
ÁSZ: a tb-hiány oka a rossz tervezés
Az Állami Számvevőszék kifogásolja, hogy tavaly az OEP-kasszából fedezték a külföldön végzett szervátültetéseket, azokat a szaktárcának kellett volna fizetnie. Nem volt jogszerű az egészségügyi dolgozók 15 milliárd forintos jutalmának kifizetése sem. Az OEP főigazgatója korrektnek tartja az ÁSZ-jelentést, és megszüntette OEP vezetőinek ciprusi nyaraltatását. Oberfrank Ferenc egyetért azzal, hogy az egészségbiztosítási alap múlt évi 63,6 milliárdos hiánya a kiadások alultervezésének a következménye.