BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Észak-Korea ballisztikus rakétát lőtt ki az amerikai alelnök dél-koreai látogatása előtt

Az Egyesült Államok és Dél-Korea jelenleg katonai gyakorlatokat tart a keleti partoknál, hogy erőt mutassanak fel Észak-Koreával szemben.

Észak-Korea néhány nappal az utolsó rakétakísérlete után és Kamala Harris amerikai alelnök dél-koreai látogatása előtt rakétát lőtt ki a Keleti-tenger irányába – számolt be a Deutsche Welle

Fotó: Jung Yeon-je / AFP

Észak-Korea egy azonosítatlan ballisztikus rakétát lőtt ki a Keleti-tengerbe

 – áll a szöuli vezérkar közleményében, de további részleteket nem közöltek.

A kommunista ország vasárnap is kilőtt egy rakétát Phenjan közeléből a Japán (Keleti)-tenger irányába. Az atomtöltet célba juttatására alkalmas rakéta a japán védelmi minisztérium közlése szerint 600 kilométeres távolságot tett meg és 50 kilométeres magasságot ért el. 

Dél-Korea hadserege már szombaton figyelmeztetett, hogy Phenjan tengeralattjárókról indítható ballisztikus rakéta kilövésére készülhet. 

A rakétakilövésre utaló jeleket Szöul azt követően vette észre, hogy a Ronald Reagan amerikai nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó pénteken megérkezett Dél-Koreába.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea jelenleg katonai gyakorlatokat tart a keleti partoknál, hogy erőt mutassanak fel Észak-Koreával szemben. Észak-Korea az idén gyorsított tempóban látott hozzá a rakétatesztelésekhez. Január óta több mint 30 rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát, valamint – 2017 óta először – interkontinentális fegyvereket is tesztelt. 

Törvénybe foglalták, hogy Észak-Koreának joga van atomfegyvert használni

Kim Dzsongun észak-koreai vezető szerint országának továbbra is szüksége van a nukleáris arzenáljára, hogy képes legyen megvédeni magát Amerikával szemben. Az új törvény ezt bebetonozza, a leszerelésről ettől fogva tárgyalni sem lehet.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.