Legalább 33 halálos áldozatot követeltek csütörtök reggel Gázában az izraeli hadsereg bombázásai – közölte a palesztinok lakta övezet polgári védelmi hatósága, míg a WAFA palesztin hírügynökség 35 halottról számolt be.
A polgári védelem szóvivője, Mahmud Baszal az AFP francia hírügynökségnek elmondta, hogy a Gázai övezet déli részén fekvő Rafah városnál segélyszállítmánynál dolgozókat ért csapás, közülük heten meghaltak.
További legalább harminc ember sebesülését jelentették a mentősök, többek állapota válságos.
A segélyszállítmányok őrzésével megbízottak egy csoportját pedig a közeli Hán Júniszban érte légicsapás. A szóvivő szerint ott öten haltak meg, többen megsebesültek.
A WAFA jelentése szerint a gázavárosi al-Dzsalaa utcában egy lakóházat ért légicsapás, ott hét ember vesztette életét, köztük nők és gyerekek. A Nuszeirat tábortól nyugatra egy másik ház lebombázása 15 áldozatot követelt. Az épületben a beszámoló szerint belső menekültek tartózkodtak a csapás idején.
A harcok azután is folytatódtak, hogy New Yorkban helyi idő szerint szerdán az ENSZ Közgyűlése megszavazta azt a határozatot, amely azonnali, feltétel nélküli és tartós tűzszünetet követel Izrael és a Hamász szélsőséges palesztin szervezet fegyveresei között a Gázai övezetben, valamint az összes túsz azonnali szabadon bocsátását. Azonban ezek a közgyűlési határozatok nem kötelező érvényűek.
Az Egyesült Államok, Izrael és hét másik ország a tűzszüneti határozat ellen szavazott, míg 13 ország tartózkodott.
A gázai háború azután kezdődött, hogy a Hamász fegyveresei 2023 októberében izraeli településekre hatoltak be, mintegy 1200 embert megöltek, és 250 túszt magukkal vittek a Hamász által irányított Gázába, az izraeli összesítések szerint. Azóta a Gázai övezetben végrehajtott izraeli hadműveletekben a palesztin egészségügyi hatóságok szerint már több mint 44 800 ember halt meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.