Annak ellenére, hogy az Európai Bizottság lefelé módosította a görög gazdaságra vonatkozó előrejelzéseit, és 2022-ben 3,5 százalékos, 2023-ban pedig 3,1 százalékos GDP-növekedést várnak (a februári 4,9 százalék, illetve 3,5 százalék helyett), szerintük a lassulás ellenére stabil marad a növekedés a fellendülő turizmusnak köszönhetően.
A Bizottság legújabb jelentése szerint tovább nehezíti a mediterrán gazdaság helyreállítását a túlzott egyensúlyhiány is. A sebezhetőségek a magas államadóssághoz - 2021-ben a GDP 197,1 százalékára csökkent - és a nemteljesítő hitelek magas arányához kapcsolódnak, amely hátráltatja a bankokat, hogy kölcsönnel segítsék a vállalatokat és háztartásokat. Ugyanakkor a Bizottság szerint a görög helyreállítási és ellenálló képességi terv (RRP) sikeres végrehajtása komoly lehetőséget tartogat a sebezhetőségek kezelésére és a növekedés felgyorsítására.

A megugró infláció és üzemanyagárak közepette a kormány megsegíti a leginkább rászoruló háztartásokat, így április 26-tól több mint 3 millió lakos pályázhat üzemanyag-támogatásra, melynek összege 30 és 50 euró között mozog, a gépjármű típusától és a kedvezményezett lakóhelyétől függően. Azok, akiknek 2020-ban a bevallott jövedelme 30 ezer euró vagy annál alacsonyabb volt, igényelhetik az úgynevezett üzemanyagbérletet 2022. április, május és június hónapokra vonatkozóan.
A fejlesztési és beruházási miniszter a RealFM-nek adott interjújában elmondta, hogy a kormány vizsgálja a bérlet meghosszabbításának lehetőségét is. Emellett ellenőrzik az ország 30 legmagasabb árú benzinkútját, valamint a közlekedési társaságokat, hogy vissza fogják a további áremeléseket. A miniszter hangsúlyozta, ebből nem következik, hogy nem lesznek magas üzemanyagárak, mivel azok objektív okok miatt emelkednek.

A görög kormány próbálja enyhíteni az energiaválság következményeit is további 6,5 milliárd eurós kiegészítő támogatással. Ráadásul a hét elején az Európai Bizottság jóváhagyta nagykereskedelmi villamosenergia-árak felső határának meghatározását, valamint a megugró energiaköltségek háztartásokra és vállalkozásokra gyakorolt hatásának mérséklését célzó görög programot is.
Márciusban az infláció és az energia-áremelkedés ellenére mérséklődött a munkanélküliségi ráta 12,2 százalékára az előző hónapi 12,7 százalékról a görög statisztikai hivatal adatai alapján. A nők körében 15,8 százalékos (2021 márciusában 22,5 százalékos) volt a munkanélküliség, míg a férfiaknál 9,2 százalékra csökkent az egy évvel korábbi 12,2 százalékról. A 15-24 éves korosztályban is lecsökkent a ráta a tavaly márciusi 40,7 százalékról 26,4 százalékra, a 25-74 évesek körében pedig 15,5 százalékról 11,5 százalékra.
Vassilis Kikilias turisztikai miniszter az Open TV-nek adott interjújában kiemelte a turizmus jelentős hatását a munkanélküliség csökkentésében. Mint kifejtette, áprilisban 20 éves csúcsot döntött az új állások száma, mintegy 124,4 ezer új munkahely jött létre, elsősorban a turizmus lendületének köszönhetően.
Ráadásul az új állások 60 százaléka teljes munkaidős – tette hozzá Kikilias. Mindemellett jelenleg is folynak intézkedések a turizmussal kapcsolatos vállalkozások jelentős létszámhiányának fedezésére, hiszen mintegy 50 ezer állás még betöltetlen a főszezon kezdete előtt. A görög hatóságok így felkérték az ágazati vállalkozásokat, hogy a június-augusztusi időszakra május 31-ig jelentsék be a nyitott pozíciókat az Állami Foglalkoztatási Szolgálatnak (DYPA), amely június 15-ig szakképzett személyeket ajánl soraiból.

A turizmusnak köszönhető javuló gazdasági helyzetből a nyugdíjasok is profitálhatnak, így több mint 12 év óta először emelhetik a görög nyugdíjakat 2023-ban – jelentette be Panos Tsakloglou munkaügyi és szociális miniszter-helyettes az ANA hírügynökségnek adott interjújában. Jelenleg 345,5 eurós a minimum havi nyugdíj a tizenöt éves járulékfizetési múlttal rendelkező nyugdíjasok körében.