A Telegram Messenger online üzenetküldő szolgáltatás részesedése jócskán megnőtt az orosz piacon, megelőzve a WhatsAppot és a Facebook Messengert is – írta a Russia Today.

2022 elején a Telegram részesedése a mobilforgalomban 2,5 százalékot tett ki. Most a Telegram részesedése 8,5 százalék, és úgy tűnik, hogy a szolgáltatás térnyerése még nem állt meg
– mondta Makszut Sadajev, az orosz Digitális Fejlesztési, Kommunikációs és Médiaügyi Minisztérium vezetője.
A Telegram megelőzte a WhatsAppot és a Facebook Messengert, és a legnépszerűbb azonnali üzenetküldő alkalmazássá vált Oroszországban, valamint Fehéroroszországban, Örményországban, Azerbajdzsánban, Kazahsztánban, Kirgizisztánban, Moldovában és Ukrajnában is.
A szoftver azonban nem csak az orosz piacon hódít; tavaly a világon a legtöbbször letöltött alkalmazások közé került.
A piaci szakértők a tendenciát azzal hozzák összefüggésbe, hogy a Facebook anyavállalatának, a Metának a tulajdonában lévő WhatsApp adatvédelmi politikája erősen megváltozott, ami arra késztette a felhasználók millióit, hogy váltsanak, és olyan alkalmazásokat keressenek, amelyek jobban garantálják a személyes adataik megőrzését.
A Telegram ennek az egyik legnagyobb haszonélvezőjévé vált, mivel 2022-ben több mint 700 millió aktív havi felhasználóval hatalmas felhasználói táborra tett szert. Piaci erejéhez az is hozzájárulhat, hogy egy bizonyos szinten hazai szoftverről van szó:
A vállalat alapítóját és tulajdonosát, Pavel Durovot Oroszország Mark Zuckerbergjének nevezték, és 11,5 milliárd dolláros nettó vagyonával a Forbes 2022-es milliárdos listájára is felkerült.