Miközben Macron francia elnökkel az élen a nyugati világ egy része egyre zavarba ejtőbb módon beszél NATO-csapatok bevetéséről Ukrajnában, addig egy másik, talán a legnagyobb szuperhatalom, Kína is megjelent valamilyen formában az orosz–ukrán háborúban. Az ázsiai nagyhatalom katonáinak bevetéséről Pavel Kukuskin orosz blogger osztott meg videót a közösségi médiában.
Néhány órával a rettenetes terrortámadás után megkezdődött az egymásra mutogatás Oroszország és Ukrajna között. A kijevi külügyminiszter kijelentette, hogy „Putyin diktatúrájának nincsenek határvonalai. Politikai célból kész megölni saját állampolgárait is”, valamint felszólította a nemzetközi közösséget, hogy határozottan utasítsa el Oroszország hamis vádjait Ukrajnának a krasznogorszki lövöldözésben való állítólagos részvételével kapcsolatban.
Az ukrán elnök nem indokolta Olekszij Danyilov leváltásának okát. Egy másik rendelettel a külső hírszerző szolgálat eddigi vezetőjét, Olekszandr Litvinyenkót nevezte ki ugyanerre a posztra. Litvinyenkót Oleh Ivascsenko váltja a külső hírszerzés élén. Ivascsenko ezelőtt a katonai hírszerzés főnökének helyettesi posztját töltötte be.
Egy új kormányrendelet szerint a fronton elhunyt, a hadügyben dolgozó civil személy után 5 millió rubelt fizetnek a hozzátartozóinak. A rendelet bizonyos esetekben sérülések után is egyszeri juttatásban részesíti az érintett civileket. A rendelet azokra is vonatkozik, akik 2015. szeptember 30. óta végeznek „speciális feladatokat” Szíriában.
Ugyan az izraeli Vaskupola rendszer páratlan a világon, de nagy kérdés, hogy vajon képes lenne-e megbirkózni 10 ezer kilométer per órával becsapódó rakéták elhárításával is. A jemeni húszik ugyanis éppen ilyen rakéták gyártásába fogtak, amivel nemcsak a nemzetközi kereskedelmet, hanem Tel-Avivot is terrorizálni akarják.
Az ukrán elnök a fekete-tengeri kikötővárosban tartózkodott Kiriákosz Micotákisz görög kormányfővel, amikor rakétacsapás érte a várost, ráadásul a találkozó közelében. Zelenszkij úgy nyilatkozott, hogy nem sebesült meg, de a támadásban többen is meghaltak.
Kína idén is a tavalyival megegyező mértékben, 7,2 százalékkal, 1670 milliárd jüanra emeli a védelmi kiadásokat, amelyek több mint a duplájukra nőttek Hszi Csin-ping elnök hivatali ideje alatt. Ő ugyanis azt a célt tűzte ki, hogy a kínai hadsereg 2027-re „világklasszis erő” legyen. Ezzel párhuzamosan pedig élesedett a hangnem Tajvannal szemben, szó sincs már „békés egyesítésről”.
Magyar idő szerint valamivel délután fél 5 előtt a Meta szinte összes alkalmazása és oldala leállt egy ismeretlen hiba miatt. A Facebook, az Instagram és a Messenger is kidobta a fiókokból a felhasználókat, és nem engedi belépni őket. A Twitter-vezér pedig jót nevetett versenytársa problémáin.
A Crocus koncertkomplexumban bekövetkezett lövöldözés első perceiben értesítették az elnököt – erről is beszélt Dimitrij Peszkov, a Kreml szóvivője, aki szerint Putyin minden szükséges utasítást megadott a Moszkva melletti terrortámadással kapcsolatban.
Az orosz titkosszolgálatok először azt közölték, hogy mintegy 40 halálos áldozata volt a péntek esti moszkvai terrortámadásnak, és száz sérültről tudnak. Két óra leforgása alatt azonban újabb számokat hoztak nyilvánosságra az orosz szervek, és már 115 sérültről beszéltek, 61-en pedig súlyos állapotban voltak, köztük egy gyermek is. Erről Mihail Murasko, az orosz egészségügyi minisztérium vezetője nyilatkozott.
Csata a SPAR-ral, román invázió Battonyán, Temu-átverés – a legolvasottabb magyar gazdasági hírek 2024 márciusában
Az autópálya-hálózat bővítéséről szóló hírek, valamint a magyarországi kiskereskedelmi láncok ügyei mellett márciusban az is nagy érdeklődést váltott ki a Világgazdaság olvasóinak körében, hogy a határ közelsége és az árak román ingatlanvásárlókat vonzottak magyar kisvárosokba, valamint az is, hogy milyen módszerekkel manipulálja a vásárlókat a Temu. Ezekről szóltak a Világgazdaság legolvasottabb magyar gazdasági cikkei márciusban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.