BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Naponta teszik közzé a jelzáloglevél-indexeket

Az egyéves tesztidőszak után a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) múlt hétfőtől már hivatalos indexként és napi gyakorisággal számítja a jelzáloglevélindex-család tagjait. A BÉT a Magyar Nemzeti Bankkal együttműködve dolgozta ki a BMBX nevű jelzáloglevélindex-családot, majd 2017 decemberében indította el az indexek megfigyelési időszakát. Az eddigi havi egyszeri számítást felváltja a napi gyakoriságú számítás és közzététel. A BÉT közleménye szerint ezzel az indexek a jövőben még transzparensebb mutatószámként segíthetik a befektetői döntéseket, a jelzáloglevél-piac aktuális állapotát tükrözve. A jelzáloglevélindex-család továbbra is egy teljes megtérülési árfolyamindexből és két eltérő futamidőre, három- és ötévesre számított hozamindexből áll. A teljes megtérülési árfolyamindex pénteken 100,0715 százalékon, a hároméves hozamindex 1,6271, az ötéves 2,5412 százalékon ált.

Öt kibocsátó, az Erste, a Takarék, az OTP, az UniCredit és a K&H jelzálogbank jelzáloglevei kerültek az indexkosarakba. Az elmúlt egy évben több mint 400 milliárd forintnyi új, a BÉT-en kereskedett jelzáloglevelet bocsátottak ki. A következő időszakban a jelzáloglevél-piac további bővülésére lehet számítani a BÉT szerint.

„Érdemben támogatja a hazai jelzáloglevél-piac fejlődését a tőzsdei jelzáloglevélindex-család – mondta a program folytatása kapcsán Máté-Tóth István, a Budapesti Értéktőzsde kereskedésért és üzletfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettese.

– A jelzáloglevél-kibocsátások további növekedése pedig hozzájárul a fix kamatozású jelzáloghitelek arányának növekedéséhez a teljes lakossági hitelállományban.”

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.