Szerda reggeli bejelentésével újabb tőzsdei ralit váltott ki a drónelhárító fegyvereket gyártó DroneShield, pedig idén eddig már több mint 400 százalékkal, június közepe óta 116 százalékkal, az utóbbi öt nap során pedig 50 százalékkal erősödött a részvény.
Míg az elmúlt hónapokban a lendületet a cég termékei iránt hihetetlenül megnőtt kereslet és a jól sikerült első negyedéves gyorsjelentés hajtotta, szerdán a fegyvergyártó 13 millió ausztrál dolláros beruházásáról érkező hír került a fókuszba a sydney-i tőzsdén. Ennyibe kerül a cég új, 3000 négyzetméteres gyártóüzeme a Sydney melletti Alexandriában, ahol a tervek szerint decemberben már meg is kezdődik a termelés, jelentősen növelve a DroneShield gyártási kapacitását.
A vállalat előrejelzései szerint a bővítés 2026 közepére 900 millió ausztrál dollárra (1 auszrál dollár = 224,5 forint) növeli az éves gyártási kapacitást, és 2026 végére az összesített éves gyártási kapacitás már elérheti a 2,4 milliárd dollárt, legalábbis ezt a célt tűzte ki a menedzsment, amely teljesen meg van győződve róla, hogy a DroneShield képes lesz ekkora részesedést szerezni a gyorsan növekvő globális drónelhárító piacon.
Persze nem az új létesítmény a befektetői optimizmus egyetlen oka. A DroneShield nemrégiben nyerte el eddigi története legnagyobb szerződését, egy 61,6 millió dolláros üzletet. Honnan máshol, mint Európából. A mérföldkőnek számító gigantikus megrendelés, melynek mérete önmagában meghaladja a vállalat teljes 2024-es 57,5 millió ausztrál dolláros bevételét, kézi felderítő és drónelhárító rendszerek, valamint tartozékok szállítására terjed ki.
A DroneShield a megrendelés teljesítését 2025 harmadik negyedévében tervezi, a vételár pedig még év végéig beérkezik.
A társaság tavalyi forgalma egyébként szintén rekordot jelentett a cég történetében és 6 százalékkal haladta meg a 2023-as bevételét. Idén azonban már nyár derekán az előző évi bevétel 90 százalékánál járnak.
Ambiciózus terjeszkedési terveinek finanszírozására a DroneShield az év elején egy tőkeemelés keretében 29,4 millió dollár friss forrást vont be a tőkepiacról, brutálisan túlteljesítve az eredetileg 3 millió dolláros célkitűzést.
A tőzsdei eufória ellenére azért vannak kockázatok is. A drónelhárító fegyverek piaca ugyanis egyre több szereplőt csábít, másrészt a vállalat feszített növekedési tervei végrehajtási rizikót is hordoznak. Végül pedig bármilyen gyártási késedelem vagy költségtúllépés negatívan befolyásolhatja a pénzügyi teljesítményét.
A vállalat proaktív terjeszkedési politikája, a gyorsan bővülő rendelésállomány, a stabil pénzügyi teljesítmény és a növekvő piaci elismertség azonban, úgy tűnik, további növekedést tesz lehetővé.
Hogy a jelenlegi rali meddig folytatódik, azt még nem tudni, de egyelőre a DroneShield szilárdan tartja globális piacvezető pozícióját.
A cég pilóta nélküli légi járművek, azaz drónok (UAV) elleni rendszereit fejlett technológiájuk, sokoldalú képességeik és kezelőbarát kialakításuk miatt értékelik nagyra a piacon.
A drónfenyegetések hatékony elhárítására különböző érzékelők, az MI-alapú észlelés és az elektronikus hadviselési technikák kombinációját használják, és mind a drónok észlelését, mind a leküzdésüket lehetővé teszik. Rendszereik gyors reagálásukról, skálázhatóságukról és alternatív, nem pusztító semlegesítési mechanizmusaikról is ismertek, így különböző alkalmazásokhoz felhasználhatók.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.