BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Párizs
olimpia
olimpiai falu

Ide költöznek be a legjobb sportolók: megnyílt a párizsi olimpiai falu – videó

Hivatalosan megnyílt csütörtökön az olimpiai falu, már az első napon több száz versenyző, kísérő érkezését várják. Az is kiderült, mikor érkeznek a magyarok Párizsba.

A Párizs északi részében, Saint-Denis, Saint-Ouen és az Ile Saint-Denis között elterülő, 52 hektáros olimpiai falu közel 14 500 hivatalos személynek, köztük 9000 sportolónak lesz majd az otthona a legforgalmasabb időszakban.

Párizs
olimpia
olimpiai falu
Felkészültek a szervezők a párizsi rendezvényre / Fotó: AFP

Készen állunk – jelentette ki Augustin Tran Van Chaut, a falu igazgatóhelyettese a France Info rádiónak nyilatkozva, hozzátéve, hogy kétszáznál több ország delegációja lakik majd itt.

A szervezők már csütörtökön több száz – pontosabban ezer és kétezer közötti – versenyző, illetve edző, hivatalos kísérő beköltözésével számolnak.

Ekkor érkeznek a magyarok Párizsba

A magyarok első nagyobb csoportja – a Magyar Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint – hétfőn érkezik, akkor 

  • a női kézilabdázók
  • és a tornászok

foglalják el a helyüket a faluban.

Ahogy azt a Világgazdaság megírta, aktívan dolgozik a francia rendőrség, hogy biztonságos legyen jövő hétre a világ egyik legnépszerűbb sportversenysorozata. A több ezer, a párizsi olimpiáról eddig kitiltott személy között sok iszlamista, szélsőbal- és szélsőjobboldali körhöz közel álló radikális is volt.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.