Március 27.kedd 0:00
Bécs nem kér Haiderből
Az osztrák szociáldemoktraták (SPÖ) visszaszerezték 1996-ban elveszített abszolút többségüket a bécsi tartományi parlamentben, illetve a városházán, s jelentősen megerősödtek szövetségeseik, a zöldek is. A vasárnapi választás nagy vesztese a Szabadságpárt (FPÖ), míg a koalíció másik tagja, az Osztrák Néppárt (ÖVP) megőrizte pozícióját.