Április 3.szerda 0:00
Üzletrészügy: fizet az állam a felszámolóknak
Mostantól felgyorsulhat a csőd, felszámolás és végelszámolás alatt lévő mezőgazdasági szövetkezetek üzletrészeinek kifizetése, miután megszületett a megállapodás a Felszámolók Országos Egyesülete (FOE) és az FVM között a tranzakció eljárási rendjéről - tudta meg a Világgazdaság. A kormány korábbi döntése értelmében 200-220 ezer külső tulajdonos és nyugdíjas tag nyújthatja be pénzigényét az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank (MFB) üzletrész-hasznosító kft.-jéhez, amely az 1992-es vagyonnevesítéskori névérték száz százalékát fizeti ki.