BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felrobbantották az oroszok Bahmut jelképét – videóval

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A kiszuperált MiG-17-es volt az ukrán katonák gyülekezőinek egyik központi helyszíne, innen jelentkeztek be élő videókban, hogy jelezzék: még tartják a várost.

Megsemmisült Bahmut város egyik jelképe, a kiszuperált, emlékművé átalakított, egykori szovjet vadászrepülő, egy MiG-17-es. Az immár szoborrá alakított gép egy kereszteződésben „tört az ég felé” évtizedeken keresztül, az ostrom óta pedig az ukrán katonák gyülekeztek rendszeresen a környékén, hogy ott fotókat és videókat készítsenek, amelyekkel jelezték, még tartják Bahmutot.

A view of a statue of a soviet warplane in Bakhmut in the
Fotó: SOPA Images

Feltehetően ebből lett elege az orosz vezetésnek, az ukrán Unian portál szerint ugyanis a napokban a támadók lebombázták az emlékművet, már csak a roncsok maradtak a helyszínen, erről videót is készített egy helyi újságíró. 

Hadászati jelentősége nem sok volt az akciónak, inkább a védők moráljára akarhatott hatni az orosz hadsereg a bombázással. Hiába viszont a folyamatos ostrom, egyelőre képtelenek bevenni a várost a Wagner-zsoldosokkal megerősített orosz egységek. Igaz, a keleti részét már elfoglalták, de teljesen körbezárni nem tudták, és egyelőre nincs is erre esélyük, különösen, hogy Kijev újabb csapatokat vezényelt a térségbe

Jelenleg is heves harcok folynak a külvárosokban. 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.