BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A dollár után a fontról is leválik a Binance

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Azonban állítják, ez alig érint párakat a 128 millió felhasználóból.

Leállítja az angol font fogadását és visszafizetését a Binance – közölte a kriptotőzsde egyik szóvivője kedden, egy hónappal az amerikai dollárt érintő tranzakciók leállítása után.

Ukraine,,Odessa,-,June,,1,2021:,Binance,Mobile,App,Running
Fotó: Irina Budanova

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje hétfőtől új ügyfelektől már nem fogadott fontutalásokat, és a változásokról értesítette fizetési partnerét a Paysafe-et is. A tájékoztatás szerint május 22-vel szűnik meg a fontbetét és -felvétel lehetősége, ám ez a Binance szerint az ügyfelek kevesebb mint 1 százalékát érinti, és 

igyekeznek biztosítani, hogy minden felhasználó hozzáférjen angol fontban vezetett egyenlegéhez.

A kriptotőzsde dolgozik azon is, hogy alternatív szolgáltatót találjon a fontügyletek lebonyolítására, miután az elmúlt hónapokban a hatóságok egyre több kérdést tesznek fel a szektorral kapcsolatban. A kriptók és az amerikai dollár átváltását tovább nehezíti, hogy a múlt héten két, az iparág szempontjából fontos bank is hatósági felügyelet alá került, a mostani hír pedig arra utal, hogy az angol bankok is egyre kevésbé állnak szóba szívesen kriptocégekkel. Ráadásul az USDC stabil coinkibocsátója, a Circle a harmadik múlt héten összeomlott banknál, a Silicon Valley Banknál rendelkezett 3,3 milliárd dolláros betéttel.

Ehhez lehet némi köze, hogy híradások szerint az amerikai hatóságok azért nyomoznak Csao Csang-peng cége után, mert pénzmosást és a szankciók kijátszásában nyújtott segítséget gyanítanak a cég tevékenységében. 

Korábban a The Wall Street Journalnak egy vállalati felső vezető arról beszélt, hogy a Binance arra számít, egy bírság megfizetésével megválthatja korábbi szabályszegései árát.

A múlt hónapban a Binance nevét viselő, de a Paxos által üzemeltetett, a blokkláncra szánt, dollárhoz kötött dollárpótlék stable coinja ellen is eljárás indult az Egyesült Államokban. Az ily módon okafogyottá vált eszköz jelentős részét vissza is váltották azóta, így 

a tavaly novemberi 23 milliárd dolláros csúccsal szemben jelenleg csak valamivel több mint 8 milliárd dollár értékű BUSD található a különböző kriptopiacokon.

Mivel a vállalatról keveset tudni – így például az sem világos, melyik országban található –, a fonttranzakciók jelentősége sem ismert – derül ki a Reuters írásából.

A problémák azonban, úgy tűnik, nem érintik meg a feltehetően a Silicon Valley Bank csődje után ismét zéró kamatszintre és mennyiségi lazításra számító hívőket, így az elmúlt napokban valósággal felrobbant a kriptopénzek árfolyama, a pénteken még 20 ezer dolláros szint alá is benéző bitcoin kedden már a 26 ezer dolláros határt is átlépte. A szektor, úgy tűnik, továbbra is fittyet hány a hatósági elvárásoknak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.