BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Deadpool még a Disney részvényeit is képes volt az egekbe küldeni

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Disney, de még talán Ryan Reynolds sem képzelte volna, hogy Deadpool nemcsak a Marvel Filmes Univerzumot, hanem a céges részvényeket is meg fogja menteni. A Disney hatalmas növekedést könyvelhet el magának, ez pedig nagyban köszönhető a Deadpool & Rozsomáknak.

Ryan Reynolds valószínűleg álmában sem gondolta volna, hogy a Deadpool & Rozsomák akkora kasszasiker lesz, hogy azt még a Disney részvényei is meg fogják érezni. Az már a csütörtöki gyorsjelentésből is kiderült, hogy a szórakoztatóipari nagyvállalat elsősorban a streamingszegmensben élt meg a vártnál nagyobb felfutást, ezt pedig most csak tovább erősíti a Deadpool & Rozsomák.

Deadpool még a Disney részvényeit is képes volt az egekbe küldeni
Deadpool még a Disney részvényeit is képes volt az egekbe küldeni / Fotó: AFP

A Disney részvényei több mint 6 százalékkal emelkedtek a Deadpool & Rozsomák megjelenése után, a streamingüzletág szilárd profitja pedig 39 százalékkal növelte a szórakoztatóipari vállalat nyereségét az egy évvel korábbihoz képest. A film teljesítménye, valamint a Pixar rekordokat döntő Agymanók 2. című filmje enyhítette a befektetők aggodalmát, miszerint a Disney elveszítette volna „varázsát” a mozis kasszasikerek terén. 

Bob Iger, a Disney vezérigazgatója a filmstúdió történetének egyik legjobb negyedévének nevezte ezt az időszakot.

A filmek erős szereplése, a Disney+ és a Hulu streamingszolgáltatás 253 millió dolláros működési nyeresége ellensúlyozta a hagyományos televíziós üzletág erős visszaesését. Az ESPN+ sport szolgáltatást is beleértve a teljes streaming működési bevétel 321 millió dollárt tett ki, szemben az egy évvel ezelőtti 387 millió dolláros veszteséggel – írja a Financial Times.

A befektetők egyszerre örülnek és aggódnak

A befektetők örömmel fogadták a negyedik negyedéves eredményeket, és 

a Disney részvényei 6,3 százalékkal emelkedtek csütörtökön, ami a legnagyobb napi ugrás február óta. 

A részvények a Wall Street-i kereskedés elején 11,8 százalékot is ugrottak.

A Disney erős ünnepi szezont is vár a mozikban, a Vaiana 2 és a Mufasa: Az oroszlánkirály megjelenésével. „A kreativitás újra a helyes útra tért a Disney-nél, ami nyilvánvalóan a legnagyobb értékteremtő számunkra, hiszen hatással van a vállalat többi részére” – mondta Hugh Johnston, a Disney pénzügyi igazgatója.

A befektetők azonban aggodalmukat fejezték ki a vállalat egy másik területe kapcsán, amely az elmúlt két évben a Disney legerősebb teljesítményt nyújtó részlege volt: az „élményeket” nyújtó divízió, amely magában foglalja a vidámparkokat és hajóutakat. 

A Disney vidámparkjai látványosan magukhoz tértek a pandémia után, 

de a nyár elején lassulást tapasztaltak, mivel az amerikai látogatók visszafogták költéseiket.

Igazi nagyágyú lehet a Disney következő vezérigazgatója

A Disney javában keresi vezérigazgatójának, Bob Igernek az utódját. Már korábban említettek esélyes jelölteket, most viszont egy külsős neve is felmerült, aki már rányomta bélyegét a szórakoztatóiparra – ő nem más, mint Andrew Wilson, az Electronic Arts (EA) videójáték-kiadó vezérigazgatója. Az EA az elmúlt években kapott hideget és meleget is a játékosoktól, főleg amiatt, ahogy a Star Wars-jogokat kezelték. Wilson neve valójában nem is nagy meglepetés, ha azt nézzük, hogy már korábban is kellett együtt dolgoznia a Disney-vel.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.