A bitcoin árfolyama múlt vasárnap átlépte a 120 ezer dolláros határt, és ezzel nemcsak új történelmi csúcsot ért el, hanem titokzatos alkotóját, Szatosi Nakamotót is a szupergazdagok közé röpítette, hiszen ezzel ő lett a világ 11. leggazdagabb embere.
Hosszú út áll ugyanakkor még előtte, hogy elérje az abszolút csúcsot, azaz Elon Muskot is maga mögé utasítva ő legyen a glóbusz leggazdagabb embere.
Nakamoto jelenlegi 11. helye azon a vélelmen alapul, hogy a titokzatos kriptogurunak 1,1 millió bitcoinja van, amelyet állítólag több ezer tárcában tart az Arkham blokkláncelemző cég szerint.
A jelenlegi kurzuson ugyanis ez több mint 131 milliárd dolláros vagyonnak felel meg.
Ezzel a bitcoin feltalálója elméletileg a Forbes leggazdagabb milliárdosok listáján közvetlenül a 125,1 milliárd dolláros vagyonnal rendelkező Michael Dell technológiai mogul elé vágna be.
Ahhoz, hogy Nakamoto a szupergazdagok trónjára ülhessen, még mindig sokat kell erősödnie a bitcoinnak. Jelenleg Elon Musk áll az élen 404 milliárd dollárt meghaladó becsült nettó vagyonával.
Ha viszont a bitcoin árfolyama további 208 százalékkal, 370 ezer dollárra nő, Nakamoto letaszíthatja a trónról a Tesla tulajdonosát, persze csak akkor, ha eközben Musk vagy más milliárdos nem gyűjt még nagyobb vagyont.
Nakamoto további emelkedése a szupergazdagok rangsorában Eric Balchunas, a Bloomberg elemzője szerint csak idő kérdése. Az X-en közzétett bejegyzésében ugyanis megelőlegezte, hogy Nakamoto 2026 végére legalább a Föld második leggazdagabb milliárdosa lesz.
Ha a bitcoin hozza a „szokásos évi 50 százalékos növekedését”, Balchunas szerint Nakamoto valószínűleg valamikor jövőre felkapaszkodik a második helyre. Hozzátette:
Lenyűgöző belegondolni, hogy egy ilyen sikeres befektetési eszköz alapítója még soha nem nyúlt a megtakarításához.
A legismertebb kriptodevizában rejlő potenciál azonban még korántsem merült ki. A 370 ezer dolláros határ ma még utópisztikusan hangozhat, de a kriptoszektor már többször bebizonyította, hogy ami tegnap még elképzelhetetlen volt, holnap valósággá válhat.
Ráadásul az is Nakamoto kezére játszik, hogy aki nem szeretne kriptós pénztárcát létrehozni, de mégis szeretne bitcoinba vagy etherbe fektetni, most már tőzsdén kereskedett befektetési alapokon, úgynevezett ETF-eken keresztül is megteheti, ami tovább erősíti az érintett digitális devizák kurzusát.
Persze mindehhez hozzá kell tenni, hogy Szatosi Nakamoto személyazonossága továbbra is ismeretlen. Bár több személyt is feltételeztek vagy állítottak már be Nakamotónak, egyikükről sem sikerült véglegesen bebizonyítani, hogy ő a bitcoin megalkotója. Úgyhogy a Szatosi Nakamoto valószínűleg egy álnév, amely vagy egyetlen személyt, vagy egy csoportot jelöl.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.