A mögöttünk hagyott hét a csúcsdöntésekről szólt: a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe és a bitcoin is soha nem látott magasságokat ért el. Elrajtolt az amerikai gyorsjelentési szezon, a Delta Airlines volt az első vállalat, amely kiterítette a lapjait. Eközben a kereskedelmi háborúban továbbra sem látunk tisztán. A legfontosabb gazdasági eseményeket ezúttal is a Trendmutatóban foglaltuk össze.
A Trendmutató legújabb epizódját itt tekintheti meg:
Továbbra sem láthatunk tisztán az amerikai védővámokkal kapcsolatban. Donald Trump amerikai elnök augusztus elsejére módosította azt a határidőt, ameddig megállapodást szeretne elérni a vámok kérdésében a legtöbb kereskedelmi partnerével, köztük az Európai Unióval. Az MBH Bank szakértője elemzésében azt írja, hogy a befektetők alapvetően bíznak abban, hogy megszülethetnek a kereskedelmi megállapodások az Egyesült Államok és partnerei között.
A befektetői optimizmust jól jelzi, hogy a Budapesti Értéktőzsde július 9-én, szerdán, hatalmas történelmi csúcson, 100 050 ponton zárt. Nagy kérdés, hogy kitart-e a lendület, vagy megpihen ezekben a magasságokban a hazai börze mutatója. Ha már csúcsok: tovább szárnyal a bitcoin! A világ legnagyobb és legértékesebb kriptodevizája 95 ezer pontnál kezdte az évet, majd a márciusi, áprilisi korrekciót gyorsan maga mögött hagyva ismét emelkedésnek indult.
A tőzsdei mozgásokat a következő hetekben a vállalati gyorsjelentések határozhatják meg. Az Egyesült Államokban a Delta Airlines volt az első fecske, de az igazi dömping a jövő héten kezdődik el, a nagybankok beszámolóival. A makrogazdasági adatok közül a tengerentúlon a júniusi inflációra és maginflációra lesz érdemes odafigyelni. A másik szuperhatalomról, Kínáról sem feledkezhetünk meg, a távol-keleti ország ugyanis a vámháborús feszültségek közepette publikálja a második negyedéves GDP-adatát.
Idehaza a kiskereskedelmi forgalmi mutató és az infláció is enyhe negatív meglepetést okozott július második hetében. A jövő hét eseményeiből a májusi bérstatisztikát, a részletes ipari termelési adatot és a friss építőipari mutatót érdemes kiemelnünk. Emellett a külső piaci kereslet szempontjából meghatározó euróövezetre, és különösen a német gazdaság teljesítményére kell odafigyelnünk. Utóbbi esetében a héten publikált ipari termelési adat adhat okot némi bizakodásra.
Korábbi videóinkat itt nézhetik vissza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.