statisztikai adat Átfogó adatfelülvizsgálat a fizetésimérleg-statisztikákban Bemutatjuk hogyan változtak a hazai fizetési mérleg mutatói, és mennyiben változik a kép az új adatok alapján. Bemutatjuk hogyan változtak a hazai fizetési mérleg mutatói, és mennyiben változik a kép az új adatok alapján.
Illegális pénzügyi szolgáltatók: ezer tudatos fogyasztó riasztotta az MNB-t Az elmúlt öt évben bő ezer ügyfélbejelentés érkezett a jegybankhoz. Az elmúlt öt évben bő ezer ügyfélbejelentés érkezett a jegybankhoz.
Karbonlábnyom jegybanki szemmel Az MNB klímaváltozással kapcsolatos pénzügyi jelentése (TCFD). Az MNB klímaváltozással kapcsolatos pénzügyi jelentése (TCFD).
Deák Vivien, Nemecskó István, Végső Tamás Az életkortól, a végzettségtől, a foglalkoztatottsági státuszunktól és a jövedelmünktől is függ az, hogy mivel fizetünk. De mennyire befolyásolják vajon?
A lakosság fele szívesebben fizet(ne) elektronikusan A lakosság közel fele már az elektronikus, így például a kártyás vagy az átutalásos fizetéseket részesíti előnyben a készpénzzel szemben.
Az életkortól, a végzettségtől, a foglalkoztatottsági státuszunktól és a jövedelmünktől is függ az, hogy mivel fizetünk. De mennyire befolyásolják vajon? Általánosan elmondható, hogy az életkor, a végzettség, a munkaerőpiaci státusz, a háztartás egy főre jutó jövedelme jelentősen befolyásolják az egyes fizetési módok használatát.
Már a lakosság 80 százaléka veszi igénybe az elektronikus fizetési lehetőségeket Az MNB megvizsgálta a lakossági fizetési szokásokat. Ezt találta.
A bankszámla-lefedettség már nem akadálya az elektronikus fizetés terjedésének Készpénz, kártya, átutalás vagy okostelefon?
A kgfb kárigények károsultjainak bizonyítási nehézségei A felelősség kérdésének eldöntésében döntő jelentősége lehet a baleset helyszínén rögzített tényeknek.
Más időket járunk? - Hitelalapú válságkezelés Magyarországon Nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő volt a hazai vállalatok és a lakosság hitelállományának növekedése az elmúlt egy évben.
A Covid növelte a digitális banki megoldások használatát Az MNB felmérése szerint van még tér a bizalom erősítésére.
Európai uniós élmezőnyben a magyar járványkezelés Hazánk jó teljesítménye elsősorban a gazdasági és munkaerőpiaci folyamatok kedvező alakulásának eredménye.
A tények makacs dolgok – monetáris politika jegybanki szemszögből Több téveszmét is helyretesz az MNB ügyvezető igazgatója.
Jókor, jó helyen – aktív gazdaságpolitika koronavírus-járvány előtt és alatt Folytatódik az MNB igazgatóinak cikksorozata.
Mit jelent és miképp mérhető az állampapírok karbonlábnyoma? A magas emisszióval jellemezhető ágazatokra keveset költ az állam.
November 15.péntek 10:38 hazai energiamix A fenntartható jövő küszöbén állva: Magyarország energiamixének helyzetértékelése az energiaválságot követően Marmoly Nándor - Szőke Tamás
November 6.szerda 11:00 aranytartalék Túl a stabilitáson: Magyarország nagyot nyer az arany árfolyamának emelkedésén Kuti Zsolt – Koroknai Péter
Október 25.péntek 10:12 MNB Mit tehet az MNB a zöld átállásért? – 5. rész: Zöldkötvények a környezeti fenntarthatóság szolgálatában Mórotz Árpád György – Dévényi Rebeka – Halász Ágnes
Október 17.csütörtök 10:30 MNB Mit tehet az MNB a zöld átállásért? – 4. rész: Mérés nélkül nincs zöld fordulat Marczis Dávid
Október 15.kedd 10:30 fenntarthatósági szempont Mit tehet az MNB a zöld átállásért? – 3. rész: A devizatartalék-kezelés zöldítése Karácsony Tímea
Október 2.szerda 10:35 zöld program Mit tehet az MNB a zöld átállásért? – 2. rész: Zöldülő felügyelet Holczinger Norbert
Szeptember 30.hétfő 10:36 fenntarthatósági szempont Mit tehet az MNB a zöld átállásért? – 1.rész: A jegybankok felelőssége és lehetőségei Horváth Balázs István – Varga Márton
Szeptember 12.csütörtök 10:30 magas infláció Mit üzennek a ’70-es évek a gazdaságpolitika számára? Lakatos Bernát
Augusztus 28.szerda 10:35 demográfiai fordulat A mesterséges megtermékenyítési rendszer fejlesztése elősegítené a demográfiai fordulatot Magyarországon Asztalos Péter
Július 30.kedd 10:58 AROPE Nőttek a jövedelmi különbségek hazánkban, azonban továbbra is kedvezőbbek az EU-s átlagnál Nagy Ágnes