A miniszterelnök szereti a misztikus számokat, vagy legalábbis azokat, amelyek üzennek valamit, vagy megragadnak a memóriában: száz lépés, negyvennyolc, vagy éppen hét pont. A legutóbbival sikerült Zuschlagot kiütnie a címlapokról. De nem is a hét pont tartalmával – miszerint a politika is rendbe teszi saját háza táját –, hanem annak időzítésével, tálalásával nyert médiafelületet. A javaslatok tartalmát nem vitatja senki, akkor sem, ha egy részük ötletelés: a pályázati pénzek „lenyúlásának” botránya ihlette. Igen, szükség van a pártok ifjúsági, illetve a civilszervezetek ügyeinek rendezésére, az uniós pénzek odaítélésénél az összeférhetetlenségre, ki kellene törni a pártfinanszírozás hazugságaiból is. És, igen, emelni kellene a képviselők fizetését, rendezni az „álláshalmozást”. Az is igaz, hogy a politikai elit lejáratódott, s a kormányfő sereghajtó a politikusi „népszerűtlenségi” listán. S hogyan kellene ebből a nem éppen kicsi csapdahelyzetből kitörni; ilyenkor mi a jó stratégia?
A nyilvánosság felől támadni a szocialista frakciót, a kormányzati siker hiánya mellé egzisztenciális problémákat felvető kérdéseket tenni, mert „ezekkel” úgy sem lehet másként beszélni? Félre kellene tennie a rövid távú szempontokat, a ki kit győz le elvet – ezt az ajánlást unásig ismerjük. De látszik, ez nem fog menni, így addig erodálódik tovább a politika, amíg csak lehet, s majd a semmiből talán könnyebb lesz újra felépíteni. TE
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.