A magyar kormány visszatérő problémája, hogy úgy próbálja meg érvényesíteni vélt vagy valós érdekeit a Mollal kapcsolatban, hogy eközben nincs meg hozzá a megfelelő tulajdonrésze. Ezért fogadja el várhatóan hamarosan a parlament a lex Molt, amely meglehetősen durván avatkozik be a hazai tőkepiac működésébe: úgy igyekszik megakadályozni az ellenségesnek tartott felvásárlásokat, hogy eközben bebetonozza az érintett cégek menedzsmentjét, ellehetetleníti a mégoly ésszerű tranzakciókat is, és kiszolgáltatottá teszi a kisrészvényeseket. De a megkérdőjelezhető védekezési technikákhoz sorolható a PSZÁF magatartása is, amelynek két nap elegendő volt az OMV megbírságolására, de két hónap sem arra, hogy a Mol „baráti körének” feltételezhetően összehangolt magatartására fényt derítsen.
Akkor már jóval átláthatóbb viszonyokat eredményezne, ha a magyar állam piackonform módon védekezne a nemkívánatosnak tartott kérőkkel szemben. Miért ne tudná hát visszavásárolni magát? Erre a célra például az MVM-et is felhasználhatná, amelynek 25 százalék mínusz egy szavazatnyi csomagját épp most készül értékesíteni.
Az eladásból akár az ügyletet is finanszírozni lehetne, tehát nem borulna a konvergenciaprogram. Persze ezután joggal lehetne azzal vádolni a kormányt, hogy drágán veszi vissza azt, amit korábban olcsón eladott. De ha már a múlt hibáit nem lehet meg nem történtté tenni, érdemes legalább tanulni belőlük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.