A probléma tehát mindinkább előtérbe kerül, csak az a kérdés, mit lehet tenni ellene, ha egyáltalán. Lehet például az Európai Központi Bankot kárhoztatni a magas kamatszintért – ezt például az újdonsült francia államfő előszeretettel meg is teszi –, de ez nem igazán célravezető. Az EKB-nek ugyanis – amerikai társától eltérően – legfőbb feladata az infláció megfékezése, márpedig ha itt továbbra is kockázatokat lát, akkor helyesen jár el a monetáris szigor fenntartásával. Aztán lehet közös nyilatkozatokat kicsikarni a vezető ipari országok esedékes csúcstalálkozóján a dollár erősítésére, csak kérdés, hogy a verbális intervenció hatása mennyire lesz tartós. Ráadásul arra az egyre ingerültebb európai megszólalóknak sem érdemes mérget venniük, hogy Washington komolyan elkötelezetté tehető egy ilyen paktum mellett.
Bármilyen fájdalmas is ez most egyes szereplőknek, nem történik más, mint egy felborult egyensúly visszaállítása. Egy lehetőséget azért tartogat ez az állapot a nehéz helyzetbe került európai vállalatoknak: itt az idő olcsón felvásárolni amerikai versenytársaikat. Mert bármennyire kulcsvaluta is még mindig a dollár, következmények nélkül azért már a Federal Reserve is egyre kevésbé áraszthatja el vele a világot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.