Az éves teljes készpénzjövedelmeket sok minden befolyásolja. Az ágazaton/cégméreten/régión túlmenően a vállalati és az egyéni teljesítmény, a felelősségi, döntési jogkör is. Ám a „nagyban utazó”, például a tőzsdei cégek esetében, ott, ahol a felső vezetői kört illik és kell is részvényopciókkal motiválni, már más a helyzet.
A Világgazdaság olvasóinak bizonyára rémlik Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV osztrák olaj- és gázipari vállalat vezérigazgatójának az esete; ő 1,5 millió euró (mintegy 377 millió forint) értékű opciócsomagot váltott készpénzre pár héttel azelőtt, hogy a vállalat nyilvánosságra hozta volna a Molra vonatkozó ajánlatát. Lejárt az opció, vagy sokkal inkább a következő hetek várható történései miatt (az ajánlattétel napján 5,6 százalékkal apadt az osztrák cég részvényára) döntött a tranzakció mellett az OMV-vezér? A kérdés költői marad.
A legmagasabb vezetői posztok kompenzációs csomagjánál tehát már nem csak az objektív mérőszámok a befolyásoló tényezők. Sokkal inkább a rendelkezésre álló információk. Az információ pedig hatalom. Pénzt ér. A német gazdaságkutató intézet igazgatója vélhetően szintén úgy gondolja, ezek a pénzek már nem a versenyszféra vállalatainak a fizetései. Ezek üzletek. Ügyes vagy ügyeskedő magánbizniszek. Nyilvánosságra kerülésük esetén el lehet ítélni őket, lehet irigykedni miattuk, szükség esetén vizsgálni kell az etikusságukat, ám tudomásul kell venni: aki közelebb ül a tűzhöz, az jobban melegszik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.