Az viszont nyilvánvaló, hogy az új szabályozás következtében nem rendül meg a biztosításközvetítői piac. A rostán ugyanis feltehetően azok hullanak majd ki, akik eddig is csak mellékállásként vagy kiegészítő jövedelem szerzése céljából „űzték az ipart”: aki akarta – vagy akarja –, minden gond nélkül megszerezheti a szükséges bizonyítványokat.
A szelektálásnak ugyanakkor kétségtelenül mutatkoznak majd a kedvező hatásai: maguknak az ügynököknek könnyebb lesz boldogulniuk a piacon, hiszen a kevesebb, de jobban felkészült szakember hatékonyabban le tudja fedni a területet. Emellett némileg növekedhet az elismertségük is, hiszen a pénzügyi szolgáltatóknak az eddiginél is jobban érdekükben áll majd, hogy magukhoz csábítsák a legjobb tanácsadókat.
A biztosítási alkuszok kapcsán sokat emlegetett fluktuáció mértéke szintén apadhat valamelyest: bár a lécet nem emelték meg annyira, hogy átugorhatatlan legyen, a tartós munkanélküliség elől menekülő vagy a gyors pénzszerzés lila ködétől elvakított jelentkezők jobban meggondolhatják, hogy indulnak-e a versenyben. A fogyasztók szemszögéből is örvendetesnek tűnik a készülő változás, hiszen nő az esélye annak, hogy az az ügynök, akivel tárgyalnak, maga is tisztában van az ajánlott pénzügyi termék sajátosságaival.
Ugyanakkor, mint a változtatások többsége, ez sem old meg önmagában minden problémát. Az alkuszoknak ugyanis arra kellene törekedniük, hogy az ügyfél – hosszú távon is bízva bennük – minden pénzügyi problémájával hozzájuk forduljon, nem pedig arra, hogy a legnagyobb jutalékszorzós terméket adják el neki. Ehhez pedig nem szakvizsga, hanem szemléletváltás kellene.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.