Az Abu-Dzabi–Citigroup tranzakció azonban sok szempontból más megvilágításba helyezi az arabok „nyomulását”. Nem csak azért, mert a washingtoni szenátust ezúttal előre értesítették az ügyletről, és nem merültek fel stratégiai, biztonsági kockázatok. Ennél fontosabb, hogy a mostani eset rávilágít arra: gyakran egy csónakban evez a felvásárló és a felvásárlási célpont. Elemzők szerint Abu-Dzabi azért költött el 7,5 milliárd dollárt a Citigroup részvényeire, hogy kihúzza a csávából az amerikai tranzakcióit régóta kezelő bankot, és mellesleg elejét vegye az amerikai gazdaság további gyengülésének, ez ugyanis egyik olajexportőrnek sem áll érdekében.
Szóval: leginkább baráti bevásárlásra hasonlít a mostani ügylet, amely persze busás hasznot is ígér az arab részvényeseknek, hiszen nagyon olcsón jutottak hozzá a legnagyobb amerikai bank papírjainak öt százalékához. Aki fanyalog az idők változása miatt, az jobban jár, ha hozzászokik ahhoz, hogy az arab (orosz, kínai, indiai...) tőke legalább annyira kihasználja a nemzetközi tőkepiaci lehetőségeket, mint az amerikai vagy az európai.
A globalizáció oda-vissza működik, és ez az előnyökre ugyanúgy vonatkozik, mint az árnyoldalakra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.