Furcsa ez a sztrájk amiatt is, mert a kifogásolt intézkedésekről vagy már jóval korábban született döntés (korkedvezményes nyugdíj szigorítása), vagy épp most folyik róluk a vita az Országos Érdekegyeztető Tanácsban és a koalícióban (egészségügyi reform), vagy szinte ad hoc jelleggel emelték be a közös kalapba (vasúti szárnyvonalak megszüntetése). Ehhez képest úgy tűnik, hogy számos résztvevő saját, partikuláris problémája miatt csatlakozik az akcióhoz (például a GE dolgozói a fényforrásgyártás Kínába telepítése miatt). Az országos ügyek csak apropót szolgáltatnak a közös fellépéshez.
A „betelt a pohár” érzése persze egységgé formálhatja a részérdekeket, különösen, ha a politika is rásegít erre a folyamatra. Tulajdonképpen az lenne a meglepő, ha az elmúlt egy év megszorító intézkedéseit szó nélkül hagyná a társadalom. És ez még akkor is igaz, ha nemzetközi összehasonlításban a magyarok viszonylag kevés munkaidőt veszítenek el a sztrájk miatt. Úgy tűnik, most ebben a mutatóban is elkezdjük a „felzárkózást” a fejlett nyugati országokhoz, ahol – Franciaországtól Finnországig – ezekben a napokban is hasonló munkabeszüntetések okoznak bénultságot.
A sztrájk senkinek nem jó. Kárt okoz a munkaadónak, de közvetve a munkavállalónak is. Ezért kellene több időt tölteni a tárgyalóasztalnál, a lövészárkok helyett pedig inkább hidakat építeni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.