Az egyik legfontosabb előzetes lépés a bábolnai céghez tartozó szendrői és kerteskői gazdaság eladása lenne, mert e két üzem állattenyésztéssel is foglalkozik, így nem fér bele abba a koncepcióba, hogy a Bábolna Zrt.-t az egyedül életképesnek tartott formában, tisztán növénytermelési profilú társaságként lehessen privatizálni. A két gazdaság ugyanakkor tavaly háromszori pályáztatás ellenére sem kelt el, leginkább azért, mert az MNV jogelődje túl sokat kért a vagyonelemekért. Most viszont az új vagyonkezelő az érdeklődőktől vár ajánlatokat, és vélhetően abban bízik, hogy a gazdaságokhoz tartozó földek kellő vonzerőt jelentenek majd a befektetők számára.
Ha a két üzemet sikerül eladni, merőben „lemeztelenített” bábolnai cég vár majd eladásra. A mai társaságnak semmi köze sincs hajdani elődjéhez, amely egykor a magyar agrárszféra „zászlóshajójának” számított. A vállalat folyamatosan lehetetlenül el az utóbbi évtizedekben, és – részprivatizációs döntésekkel – eddig is számos veszteséges (élelmiszer-ipari) tevékenységétől volt kénytelen megválni. A leépüléshez leginkább az vezetett, hogy a kirakatcégként kezelt állami társaság állandóan a politikai érdeklődés középpontjában állt. A különböző kormányok sorozatban hozták a vállalatot érintő rossz intézkedéseket, és összességében több tízmilliárdos konszolidációs beavatkozásokat hajtottak végre. A mesterséges életben tartásra fordított adófizetői forintok azonban mind veszendőbe mentek, mert a „hajótörést” a tetemes költségvetési kiadásokkal sem lehetett megakadályozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.