De nem tavaly kezdtünk el lemaradni, csak eddig az állami túlfogyasztással sikerült elfedni a valós folyamatokat. Önmagában is vannak költségei a korlátlan állami költekezésnek, hosszú távon azonban a legnagyobb ár az lehet, hogy életben tartott sok versenyképtelen vállalkozást. Magyarországot a környező országokhoz képest egyre inkább külön kategóriában tartja számon a szakmai közvélemény. Ebben nagy szerepe van a hirtelen leromlott gazdasági mutatóknak, elsősorban a GDP-nek, de ugyanúgy a magas inflációnak és az ennek nyomán egyre távolodó euróbevezetésnek is.
Az ország megítélése pedig tipikus példája az önmagát erősítő vagy jelen esetben inkább az önmagát gyengítő folyamatnak. Minél inkább bíznak a gazdaság erejében a befektetők, annál szívesebben választják az adott országot célpontnak egy-egy újabb beruházáshoz, és fordítva. Érthetetlen, hogy csak most került a szakmai viták és vizsgálatok előterébe az egyre jelentősebb versenyképességi lemaradásunk. Még a független elemzőket is sikerült a gazdaságpolitikának elaltatnia, mindenki elfogadta, hogy a potenciális növekedés márpedig négyszázalékos.
A kiábrándító adatok nyomán legalább felszínre került a probléma igazi gyökere, így talán van egy halvány reménysugár, hogy a tüneti kezelés helyett a versenyképességet, illetve a vállalkozási környezetet javító lépéseket teszünk, ezzel belépünk az önmagát erősítő fellendülésbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.