Lesz ugyan egy rendkívüli európai parlamenti plenáris ülés szerdán Brüszszelben a másfél héttel ezelőtti EU-csúcs eredményeinek megvitatása céljából, de nagy összegű fogadásokat nem érdemes kötni a képviselők tömeges részvételére. Ez a hét ugyanis a húsvéti szünet jegyében telik az EU-intézményekben, háromból két tisztviselő szabadságon van, érdemi eseményeket nem rendeznek – leszámítva az említett plenáris ülést, no meg Jean-Claude Trichet európai központi banki elnök szintén szerdai meghallgatását az EP gazdasági bizottságában (amely viszont a mostani felfokozott pénzpiaci hangulat közepette nagy érdeklődésre tarthat számot).
A másfél-két hetes húsvéti szünetnek éppolyan hosszú hagyományai vannak ma már az EU intézményeiben, mint a karácsony környéki vagy az augusztusi leállásoknak. Ezeken felül még május 1. és november 1. környékén is tömegesen utaznak haza egy-egy hétre az uniós alkalmazottak, az EU tehát előre tervezhetően „bénul meg” évente öt alkalommal. Ilyenkor hallhatók az irigykedő hangok, hogy „bezzeg az eurokraták már megint nem dolgoznak”. Ezek a kritikusok csak azt felejtik el, hogy a külföldi munkavégzés során óhatatlanul sok napot vesz el az ide-oda utazgatás.
Egyébként sem biztos, hogy hátrányos, ha az alkalmazottak zöme egyszerre veszi ki a szabadságát. Erre a magánszférában is szép számmal akad példa, sok cég nyáron néhány hétre szintén leáll. UGy
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.