BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kis előrelépés történt, de Magyarország még nem tudja támogatni az olajembargót

Az Európai Bizottság elnöke hétfő este Budapesten tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnökkel. Szijjártó Péter külügyminiszter videón ismertette a részleteket.

Segített tisztázni néhány problémát a szankciókkal kapcsolatban a hétfő esti tárgyalás Orbán Viktor miniszterelnökkel – ezt írta Twitter-oldalán Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, aki némileg váratlanul érkezett hétfőn Budapestre, hogy találkozzon a magyar kormányfővel. 

Budapestre érkezett Ursula von der Leyen

Az Európai Bizottság elnöke azért utazott Magyarországra, hogy tárgyaljon Orbán Viktor miniszterelnökkel.

Az elnök bejegyzésében azt írta: sikerült előrelépést elérni, de még további munkára van szükség. 

VON DER LEYEN, Ursula; SZIJJÁRTÓ Péter; ORBÁN Viktor
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Von der Leyen hozzátette: összehoz egy videókonferenciát a régiós partnerekkel, hogy megerősítsék a helyi együttműködéseket az olajinfrastruktúra kérdésében.  

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalára feltöltött videóban azt mondta: a tárgyaláson a téma a következő brüsszeli szankciós csomag volt és annak hatása Magyarországra, a magyar gazdaságra. 

Szijjártó Péter elmondta: ez a brüsszeli szankciós csomag hatalmas problémákat okozna Magyarországnak, ha hatályba lépne, hiszen Magyarország energiaellátása eddig biztos lábakon áll, ugyanakkor a szankciós csomag elfogadása lerombolná ezt. Ebben az esetben ugyanis Magyarország nem tudná beszerezni a gazdaság működéséhez szükséges kőolajat. 

A megbeszélésen tájékoztatták az EB elnökét a problémákról, amelyeket a szankciós csomag okozna. 

Kértük, hogy ezeket a problémákat fontolják meg 

– mondta Szijjártó Péter, hozzátéve: mindaddig, amíg ezekre az EB nem kínál megoldást, addig Magyarország ezt a csomagot nem tudja támogatni. 

Szijjártó Péter megerősítette Ursula Von der Leyen szavait: némi előrelépést sikerült tenni, egy kis lépést, de még nagyon sok mindent kell megbeszélni ahhoz, hogy Magyarország álláspontja változzon ebben a kérdésben. 

Az olajembargó átmeneti átállási időszak esetében is jelentős gazdasági veszteséget okozna Magyarországnak

Még amennyiben 1,5-2,5 év átmeneti időszakot kapnánk az átállásra, még akkor is nagyon jelentős gazdasági áldozatokkal kellene számolni - mutatnak rá a miniszterelnöki gazdasági főtanácsadó irodája munkatársai.

 

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.