BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Súlyos pénzbírságra számíthatnak az oltatlanok Ausztriában

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Bevezetik az oltási kötelezettséget Ausztriában. A szabályozás alól mentesülnek azok, akik orvosi okokból nem vehetik fel a Covid elleni vakcinát. Az előírás március 16-tól lép érvénybe.

Az osztrák parlament felsőháza is elsöprő többséggel megszavazta a koronavírus elleni általános oltási kötelezettség bevezetését a 18 évesnél idősebbek számára csütörtökön.

Az alsóház január 20-án már megszavazta az intézkedést, a felsőház hozzájárulásával pedig az utolsó parlamenti akadály is elhárult az általános oltási kötelezettség bevezetése elől. Az erről szóló törvény hatálybalépéséhez már csak Alexander Van der Bellen államfő aláírása és a jogszabály kihirdetése hiányzik.

Kötelező oltás elleni tüntetés Bécsben 2021. december 11-én
Fotó: Anadolu Agency via AFP

A kötelező oltást több lépcsőben tervezik bevezetni. Az első fázisban, február elejétől minden háztartást írásban értesítenek a követelményekről, ekkor még nem fogják büntetni a szabályszegőket. 

Akik nem veszik fel a koronavírus elleni oltást, egyszerűsített eljárásban 600 euróig (186 ezer forintig), rendes eljárásban pedig 3600 euróig (1,1 millió forintig) terjedő  pénzbírságra számíthatnak.

A szabályozás kivételt tesz a várandós nők és mindazok esetében, akik orvosi okokból nem kaphatják meg a védőoltást. Továbbá 180 napig mentesülnek a kötelezettség alól a Covid–19-ből felgyógyultak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.