BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Emiatt vannak álmatlan éjszakái az OpenAI alapítójának: globális MI-háborút vizionál

Sam Altman arra ösztönzi a pénzügyi vezetőket, hogy tanulják meg kijátszani azt a technológiát, amelynek megalkotásában ő maga is közreműködött. Az OpenAI alapítója a mesterséges intelligenciák háborúját vizonálja.

A ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója kedden pénzügyi szabályozással foglalkozó tisztviselők és iparági vezetők előtt beszélt, ahol arra figyelmeztetett, hogy a pénzügyi vállalatoknak jobban kell igyekezniük egy lépéssel az MI előtt járni – különben kockára teszik ügyfeleik pénzét. 

OpenAI, Sam Altman Jerome Powell Fed
Sam Altman, az OpenAI alapítója és Jerome Powell a Fed elnöke / Fotó: AFP

Ami igazán megrémít, hogy állítólag még mindig vannak olyan pénzintézetek, amelyek elfogadnak hangmintát azonosításként arra, hogy valaki tranzakciókat hajtson végre 

idézi a tech-szektor üdvöskéjét a Business Insider. „Őrültség, hogy ilyesmit még mindig csinálnak” – tette hozzá Altman. Szerinte „az MI már teljesen legyőzte az emberek által jelenleg használt azonosítási módszerek többségét – a jelszavakat kivéve.”

Az OpenAI alapítója globális MI-háborút vizionál

Altman a washingtoni székhelyű Federal Reserve által szervezett eseményen szólalt fel, ahol az MI által előidézett „jelentős, küszöbön álló csalási válságra” figyelmeztetett. „A társadalomnak általánosságban is foglalkoznia kell ezzel a problémával, de az embereknek meg kell változtatniuk az interakcióik módját. Meg kell változtatniuk azt, ahogyan hitelesítenek” – mondta, majd hozzátette: „Ez óriási jelentőségű.”

A kérdezz-felelek szekcióban Altmant arról kérdezték, mi az, ami miatt nem tud aludni. Az egyik válaszában egy nagyszabású pénzügyi támadást említett. Ebben a forgatókönyvben – jósolta – 

  • egy ellenséges ország vagy szereplő hozzájut egy erőteljes MI-hez, és 
  • azt használja fel például biológiai fegyverek bevetésére az Egyesült Államok ellen, 
  • vagy épp pénzügyi rendszerek feltörésére, hogy „ellopja mindenki pénzét.”

A védekezés ilyen esetben különösen nehéz lenne – tette hozzá –, mivel az ellenfél MI-je okosabb lehetne a miénknél, így nehéz lenne legyőzni. 

Altman nincs egyedül az aggodalmaival. Az Accenture idén korábban 600 banki kiberbiztonsági vezetőt kérdezett meg, és 80 százalékuk úgy véli, hogy a generatív MI gyorsabban erősíti fel a hekkereket, mint ahogy a bankok képesek lennének reagálni.

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.