Az MI-fejlesztés új aranykorában a technológiai titkok védelme létfontosságú: az OpenAI komoly lépéseket tett, hogy megóvja szellemi tulajdonát – különösen a kínai versenytársak által jelentett fenyegetések árnyékában. A 300 milliárd dollárra értékelt OpenAI az elmúlt hónapokban gyökeresen átalakította biztonsági gyakorlatát, miután a vállalat szerint kínai riválisa, a DeepSeek illegálisan másolta le egyik mesterségesintelligencia-modelljét. A vád szerint a DeepSeek úgynevezett distillációs technikával reprodukálta az OpenAI fejlesztését.
A támadásoktól tartva az OpenAI különleges intézkedéseket vezetett be.
A védelmi intézkedések élére Dane Stuckey került, aki korábban a Palantir biztonsági főnöke volt. Mellette dolgozik Matt Knight, aki az OpenAI saját nyelvi modelljeit próbálja bevetni kibertámadások elleni védekezésre. A cég igazgatótanácsához tavaly csatlakozott Paul Nakasone, az amerikai hadsereg egykori tábornoka is, aki a kibervédelem specialistája – írja a Financial Times.
Az amerikai kormányzat szerint a kínai kémkedési próbálkozások felerősödtek, különösen az érzékeny technológiák terén. Ez új kihívások elé állítja a Szilícium-völgyi cégeket – miközben a kínai technológiai térnyerés is gyorsul.
Washington exportkorlátozásokkal próbálja visszafogni Peking technológiai fejlődését,
ám ezzel párhuzamosan egyre többen figyelmeztetnek arra is, hogy nő a kirekesztés veszélye az ázsiai származású dolgozókkal szemben. Az OpenAI hangsúlyozta, hogy a változtatások nem egy konkrét incidens miatt történtek, hanem előrelátó stratégiai döntések eredményei. A cél, hogy a vállalat ne csak technológiailag, hanem adat- és szellemitulajdon-védelemben is az élre törjön.
Könyörögnek Brüsszelnek a cégek, hogy vegye le a kezét a mesterséges intelligenciáról
Nem lesz ebből se mesterséges intelligencia (MI), se európai versenyképesség – ez a lényege a levélnek, amelyet nagy európai vállalatok intéztek Ursula von der Leyenhez, az Európai Bizottság elnökéhez, a mesterségesintelligencia-modellekről szóló, szigorú uniós rendelet életbe léptetésének kétéves felfüggesztését és az innováció számára barátibb szabályozást kérve.
A vállalatok kifogásolják, hogy a bizottság nem rendelt megfelelő magyarázatot és sztenderdeket a jogszabályhoz, beleértve a gyakorlati útmutatót, ami eligazítaná a fejlett MI-vállalatokat, hogyan feleljenek meg a regulációnak, és aminek már májusban el kellett volna készülnie. A technológiai vállalatok azzal vádolták az Európai Bizottságot, hogy még az MI-rendelet határain is túlterjeszkedve, saját maga is hozzátette fárasztó szabályait. A vitába az amerikai kormány is beleavatkozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.