A bitcoin menetelése új történelmi csúcsokat is eredményezhet, a forint mélyrepülése azonban távolról sem ért még véget. A nemzetközi devizapiac kilátásairól, az Nvidia lufijáról és a technikai elemzés kristálygömbjéről Kim Cramer Larssonnal, a Saxo Bank technikai elemzőjével beszélgettünk.
Ma már látható, hogy az elemző nem rendelkezett a forintpiac kristálygömbjével. Bár az interjút követő napokban a forint valóban gyengült, a nyári hónapokig a 400 forintos szintet sem érte el az euróval szemben, a 425-ös szintet pedig azóta sem.
Az MBH Bank friss elemzésében 4036 forintra csökkentette a Masterplast-részvények célárát, továbbra is vételre ajánlva azokat. A Budapesti Értéktőzsde közepes méretű részvénye jócskán alulértékelt lehet az MBH Bank elemzői szerint.
Azóta a Masterplast számos problémával nézett szembe, a 4036 forintos célár pedig eddig túlzottan optimistának bizonyult, a papír idei csúcsa 3300 forint volt, az elmúlt napokban pedig a 2500–2700 forint közötti sávban alakul az árfolyam.
A változó kamatozású államkötvények kamata csak lassan ereszkedik, a fix kamatozású hitelpapírok hozama viszont már csak alig több, mint 6 százalék.
Régi-új kedvencükhöz térhetnek vissza a lakossági és intézményi befektetők, miután a piaci hozamok 6–6,5 százalék közé estek vissza, a Prémium Magyar Állampapírok kamatkondíciói pedig korántsem olyan fényesek, mint korábban.
Januárban is folytatta a vagyonépítést a lakosság, amely bő fél ezermilliárd forinttal gyarapította hazai értékpapírokban fialtatott megtakarításait. Az állampapírokat december után év elején is lekörözték a befektetési alapok, értékesítésben és hozamokban egyaránt.
A magyar kibocsátású kötvényekben, befektetési jegyekben és részvényekben fialtatott összvagyon januárban újabb 2,2 százalékkal nőtt, és ezzel első alkalommal meghaladta a 24 ezermilliárd forintot január végén a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb adatai szerint.
A kondíciók maradnak, így várhatóan még hónapokig a FixMáp lesz a legnépszerűbb lakossági állampapír.
Az elmúlt hetekben az egyik legnépszerűbb lakossági termék volt a Fix Magyar Állampapír (FixMÁP) első sorozata, a 2027/Q1, amely három évre évi 7 százalékos kamatot garantál, amit negyedévente fizet ki. A papír értékesítése március 28-án lezárul, majd április 2-tól új, 2027/Q2 sorozat lesz elérhető.
Időközben a márciusban még 7 százalékos kamattal kínált állampapír hozama 6,5 százalékra csökkent.
Friss elemzésében 218 forintos célár mellett vételre ajánlja az AutoWallis részvényeit a Concorde, amely továbbra is kiemelkedő növekedési sztorit lát az autókereskedő társaság papírjaiban.
Bár az előrejelzés 12 hónapra szólt, egyelőre nem jött be a Concorde előrejelzése, az AutoWallis papírjai maximum 168 forintért keltek el a jóslat megfogalmazása óta.
Szerda és csütörtök két Prémium Magyar Állampapír-sorozatnál is fontos dátum, kamatot kapnak a 2030/J és a 2029/J tulajdonosai, a jövő héten pedig további két államkötvény kamatfizetése következik. A márciusban esedékes összes PMÁP-kamat nem kevés – 241 milliárd forint –, de nem olyan magas, mint a februárban teljesített kamatfizetések.
A PMÁP sorsa és kamatfizetései jövőre talán még érdekesebb kérdés, mint az idei évben volt.
Kedd a forint nagy napja, a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése 14 órakor vált nyilvánossá, ahol a piaci konszenzusnak megfelelő döntés született, az elemzők többsége 75 bázispontos csökkentésre számított. Maga a forint óvatosan ugyan, de erősödött az euróval szemben, közvetlenül a döntés előtt 395,5 alá ereszkedett a jegyzés. Elemzők délelőtt figyelmeztettek, ha 100 bázispont mellett döntött volna a jegybank, az euró-forint kurzus jó eséllyel a 400-as szint fölé emelkedhetett volna.
A Prémium Magyar Állampapírok népszerűsége megkopott az utóbbi hónapokban, miután a kibocsátó több lépcsőben módosított a kondíciókon, a korábbi sorozatok azonban kifejezetten keresettek, szerdán már külön Facebook-csoport is alakult az egymás közötti „nemhivatalos” kereskedés lebonyolítására.
Tárgyalásokat kezdett a Talgo főrészvényese a svájci Stadler Rail vállalattal, ám a spanyol törvények szerint a helvét vállalatnak is ajánlatot kellenne tennie az összes részvényre. A háttérben a madridi kormány állhat, amely a magyar konzorciumtól félti a Talgo vonatgyártót.
A cikk megjelenése óta a spanyol kormány valóban megfúrta a magyar felvásárlási ajánlatot, ami miatt per is indult, ám már nem valószínű, hogy a Stadler vásárolná fel a vonatgyártó céget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.