Április 5.kedd 5:00
katasztrófavédelem
Vörösiszap-katasztrófa - Fizethetnek a veszélyes cégek
A bevételük 0,1 százalékát kötelesek lennének befizetni a veszélyes anyagokat kibocsátó cégek egy katasztrófavédelmi alapba – mondta Bakondi György katasztrófavédelmi kormánybiztos. Fél évvel ezelőtt történt az ajkai vörösiszap-katasztrófa, az első hat hónap után az újjáépítés jól halad, a kártérítés már kevésbé.