BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
2022.12.07.Tankolás illusztrációFotó: Móricz-Sabján Simon / Világgazdaság

Benzinár, börgöndi tragédia, forintárfolyam – heti összefoglaló

Leginkább a benzinár alakulását követték sokan a héten, de a forintárfolyam vagy a olcsó lengyel baromfi is sokaknak szemet szúrt.

A héten a benzinár alakulása és az azt okozó tényezők különösen érdekelték olvasóinkat, ahogy az egyik forintárfolyam alakulását boncolgató írásunk is. A börgöndi tragédiáról készült videó és Vlagyimir Putyin rejtélyes lábrángása és lengyel baromfidömping is bekerült a legolvasottabb írások közé.

Figyelem: közzétették, hogyan változik a héten az üzemanyag ára – extrém drágulás készül szerdától a kutakon

Úgy tűnik, Magyarország az autósok országa, mert az üzemanyagárak alakulására voltak a legtöbben kíváncsiak. Rossz hír számukra, hogy míg hétfői anyagunkban arról volt szó, hogy a 95-ös benzin litere 649, a gázolajé pedig 667 forintba fog kerülni szerdától átlagosan, addig szerdán már a pénteki áremelésről szóló írásunkban a benzin 655, a dízel pedig 677 forintos literenkénti átlagáron szerepel.

2022.12.07.Tankolás illusztrációFotó: Móricz-Sabján Simon / Világgazdaság
Fotó: Móricz-Sabján Simon / Világgazdaság

Ehhez kapcsolódóan sokan olvasták azt az írást is, amelyben arról számoltunk be, hogy a Mol a horvátoknak és az ukránoknak üzent, kifejtve, hogy vezetéküzemeltetői visszaéltek Magyarország kiszolgáltatottságával, és az egekbe emelték a csővezetékek használati díját.

Videón a börgöndi repülőszerencsétlenség: nagyobb tragédia is lehetett volna, emberi hibára gyanakodnak

A két ember halálát több ezren látták, ráadásul volt, aki videóra is vette. A felvételen tisztán látszik a becsapódás pillanata és az is, ahogy többen sikoltozva menekülnek a lángoló roncsok mellől.

Székesfehérvár, 2023. szeptember 10.Helyszínelők a börgöndi repülőternél, Székesfehérvár közelében, ahol lezuhant egy Trojan típusú kisrepülőgép 2023. szeptember 10-én. A rendőrség közlése szerint az eddig ismeretlen ok miatt a börgöndi repülőnapon lezuhant sportrepülőgép egy parkoló személygépkocsi mellé esett, amely a becsapódó alkatrészektől kiégett. Az elsődleges adatok alapján a pilótán kívül egy ember tartózkodott a repülőgépen, ők a helyszínen életüket vesztették. A személygépkocsi utasai közül hárman súlyos égési sérüléseket szenvedtek, őket a mentőszolgálat munkatársai kórházba vitték.MTI/Lakatos Péter
Fotó: Lakatos Péter / MTI

Mint ismert vasárnap délután bemutatórepülés közben lezuhant és egy parkoló autóba csapódott egy repülőgép a börgöndi légiparádén. A balesetben két ember, apa és fia, Rózsavölgyi Vilmos és Árpád a helyszínen meghalt, hárman – egy kislány, egy nő és egy férfi – pedig súlyos égési sérüléseket szenvedtek. Egy kisfiú könnyebben sérült, őt helyszíni ellátás után a székesfehérvári kórházba szállították.

 

Cserbenhagyásos gázolás áldozata lett a forint

Legázolta az egész közép-európai devizapiacot az elmúlt egy hétben a zloty, a lengyel jegybank hatalmas kamatcsökkentését követően, majd szerdán egy kormányzati nyilatkozat hatására már erősödött. A forint azonban ezúttal csak vonakodva követte.

A zloty azért zuhant hatalmasat, mert egy héttel ezelőtt a lengyel központi bank, az NBP elindította a kamatcsökkentéseket a régiónk legnagyobb gazdaságában, méghozzá mindjárt egy hatalmas lépéssel, amiből a piaci résztvevők egy része azt olvasta ki, hogy az egész régió elindult a sebes monetáris lazítás útján.

Rángott Putyin lába Kim Dzsongun előtt, megint azt írják, hogy nagyon beteg – videó

A Vlagyimir Putyin orosz elnök és Kim Dzsongun észak-koreai vezetővel folytatott szerdai oroszországi találkozóján készült videón látható, hogy az orosz elnök folyamatosan csavargatja a lábát, ami újabb találgatásokat váltott ki egészségi állapotáról.

Fotó: AFP

A Vosztocsnij űrkikötőben tartott csúcstalálkozón a két szövetséges egymás mellett ült, amikor Putyin látszólag olyan önkénytelen lábmozdulatokkal küszködött, amit korábban is megfigyeltek. A videón a 70 éves Putyin többször felemeli és megcsavarja bal lábát egyik oldalról a másikra, mielőtt visszatenné.

Megjött az olcsó lengyel hús Magyarországra – Baromfi Termék Tanács

A Lidl újra importhússal sokkolja a magyar piacot. A német sertés után ezúttal olcsó lengyel csirke és pulyka frisshússal árasztotta el a boltjait. A hazai beszállítók dühbe gurultak.

Külföldről származó olcsó baromfihúsok is megjelentek a Lidl magyarországi bolthálózatában – hívta fel a figyelmet a Baromfi Termék Tanács (BTT). A szakmai szervezet szerint a Magyarországon piacvezető üzletlánc károkat okoz beszállítóinak, a baromfipiac hazai szereplőinek. 

Korábban a Lidlt számos kritika érte egy félreértés miatt, hiszen a hazai húságazat úgy értelmezte a lánc egy 2021-es megszólalását, hogy ezentúl csak magyar frisshústermékeket árul, ám a bolthálózat szerint korábbi közleményük nem ígéret volt, hanem csak az aktuális helyzet leírása.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.