Március 27.kedd 0:00
Két kudarc a liberalizáció terén
Franciaország ellenállása miatt vallott kudarcot az áram- és gázpiac további liberalizálása a stockholmi csúcson. Párizs a munkahelyek védelmére hivatkozva elutasította, hogy konkrét határidőt szabjanak a két közszolgáltatói szektor megnyitására. A postai szolgáltatások terén némileg sikeresebb volt a csúcs, a Stockholmban elfogadott menetrend szerint 2001 végéig elfogadják az ágazat további liberalizálásáról szóló direktívát.