Augusztus 28.kedd 0:00
Túl sok orvosság fogy
Annak ellenére, hogy az egészségbiztosítási alap (ea) ötödét gyógyszerár-támogatásra fordítják, a lakosság az idén a tavalyinál 15 százalékkal fizet többet az orvosságokért. Az összfogyasztásban tíz év alatt 0,4-ről 1,9 százalékra nőtt a gyógyszerek aránya. A tb a szív-, a betegek az idegrendszeri szerekre költi a legtöbbet.